KN - www.zavodnifiltry.cz od RIEGGER
Závody
Autor

Historic Vltava Rallye 2018 preview Zatímco pro fanoušky nejmodernějších rally speciálů je vrcholem sezony srpnová Barum Czech rally Zlín, pro vyznavače historických soutěžních vozů je Mekkou dubnová Vltava. Soutěž zařazená…

RALLY magazín 2018
Autor

RALLY magazín 03 / 2018 Historie rally Rally Safari v proměnách času (1978, 1998, 2018) Dlouhá léta platilo pravidlo, že nejdobrodružnějším způsobem, jak strávit v Africe Velikonoce, je startovat na Rally…

Autor

Vítězný dakarský speciál Mini All4 Racing v Praze

Vítěz letošní Rally Dakar se představí na motoristické slavnosti LEGENDY. Spolu s jedinečnou Alfou Romeo 155 DTM, BMW M3 DTM po Stevu Soperovi a Mini JCW S2000 úřadujícího mistra MMČR 2013 v rally Václava Pecha ho do Bohnic doveze jeden z donorů slavnosti Jiří Jírovec z firmy Invelt.

Autor

Show: Závodní Škodovky na LEGENDÁCH včetně super Rapidu

LEGENDY oslaví světovou premiéru renovovaného unikátu okruhové Škody Rapid 130 R/H, který dokázal vyvinout až 260 km/h! Rapidu budou dělat společnost další originální závodní Škodovky: jedinečná okruhová Škoda 130 LR/H coby vývojový předchůdce Rapidu, rallyová Škoda 130 LR skupiny B z Tour de Corse nebo první vyrobená tréninková Škoda 130 LR posádky Sibera-Gross. Vše na jednom stánku a v doprovodu originální servisní Avie týmu Škoda Motorsport. A nebudou chybět ani živoucí legendy jako Svatopluk Kvaizar nebo John Haugland, kteří s vybranými exempláři dokonce budou provádět exhibiční jízdy!

Autor

Renault se vrací na festival v Goodwoodu

Po krátké absenci se vrací do Goodwoodu jeden z prvních partnerů „festivalu rychlosti“. Ikona světového motorsportu, značka Renault, se představí divákům v průběhu tohoto víkendu.

Autor

3x od pasu: Martina Kalistová

Letošní souboje historiků nabízí fanouškům opravdové skvosty. Velkou pozornost poutá i bíločervený Ford Sierra RS Cosworth. Posádku tohoto nádherného vozu s úžasným zvukem tvoří Jiří Káňa a Martina Kalistová. Jejich souboje s modrým Subaru Legacy v MČR HA dostávají další náboj v tom, že za volant tohoto vozu usedá manžel Jiří Kalista! Proč tato manželská dvojice nezávodí společně? Jak prožívají vzájemné souboje? A tráví závody společně, nebo každý se svým týmem? Otázky na tyto odpovědi jistě zajímají spoustu dalších fanoušků, kteří nezůstávají u trati jen na pár nejrychlejších vozů. Zamířil jsem tentokrát do Prahy, abych trochu vyzpovídal věčně usměvavou maminku z historického fordu.

Autor

3x od pasu: Mikko Hirvonen (před Švédskou rally)

Tým Citroën Total WRT absolvoval v Norsku poslední test před startem na Švédské rally. Spokojenější v tuto chvíli může být Mikko Hirvonen. Finský jezdec si návdavkem střihl účast na Finnskog rally, kterou také vyhrál.