KN - www.zavodnifiltry.cz od RIEGGER
Závody
Autor

Historic Vltava Rallye 2018 preview Zatímco pro fanoušky nejmodernějších rally speciálů je vrcholem sezony srpnová Barum Czech rally Zlín, pro vyznavače historických soutěžních vozů je Mekkou dubnová Vltava. Soutěž zařazená…

RALLY magazín 2018
Autor

RALLY magazín 03 / 2018 Historie rally Rally Safari v proměnách času (1978, 1998, 2018) Dlouhá léta platilo pravidlo, že nejdobrodružnějším způsobem, jak strávit v Africe Velikonoce, je startovat na Rally…

Autor

40 let Lancie Stratos – (4. díl) 1977 – 1981

Ve druhé polovině sedmdesátých let přestala být Lancia Stratos pro koncern Fiat vhodným modelem z marketingového hlediska a legendární vůz pomalu zmizel do ústraní. Štafetu převzali privátní jezdci a dokázali připsat do historických análů další vítězství. Především Bernard Darniche, který vyhrál pět soutěží MS.

Autor

Český Datsun 240 Z pro Safari rally

Česká výprava přivezla na letošní East African Safari Classic Rally 2015 jeden z nejhezčích závodních speciálů. Zasloužené uznání sklidil vůz při technické přejímce.

Autor

Prodrive slaví 30 let úspěchů

27. ledna 1984 absolvoval Prodrive svůj první vítězný závod – Qatar International Rally. Je tomu už třicet let. K tomu se do současnosti objevil na 1123 závodech, ve 262 triumfoval.

Autor

Rozhovor: Josef Král (1. díl)

Co spojuje jména jako Štajf, Bujáček, Votava, Tošovský nebo aktuálně Petrášek? Všichni jmenovaní vezli na svém závodním voze aspoň jednou jméno spolujezdce Josefa Krále.

Autor

3x od pasu: Josef Peták i o bezpečnosti

Příbramský jezdec Josef Peták patří k nejzkušenějším pilotům domácího startovního pole. Řídil špičkové dvoukolky i čtyřkolky, získal nespočet mistrovských titulů. Letos odstartuje už devatenáctou sezonu. Ale kromě závodění se svými aktivitami kolem Rally Příbram podíval i na druhou stranu „barikády“.