Čert nikdy nespí. A produkční manažer zlínských RALLYE DESIGN Michal už vůbec ne! Domácí Barum Czech Rally je totiž za dveřmi. Skvělá příležitost přetavit další z jeho mnoha nápadů v realitu. 


Kdeže loňské sněhy jsou…

Před loňskou “barumkou” vystřelili v Rallye Designu do světa první dva druhy triček s motivem zlínské soutěže. “Poštácké” modro-žluté dává zavzpomínat na legendární Škodu 130 RS v barvách Barum Teamu, kterou po kotárech proháněl Leo Pavlík

Druhý námět nás přenesl zpět do časů české polistopadové “Cosa Nostry”. Roman Vaškůj, LTO, ale hlavně Ital Enrico Bertone a Toyota Celica ST185. Pomineme-li lehce mafiánské pozadí fungování týmu CW Sport, byl italský divoch příjemným zpestřením startovních listin tehdejších soutěží. Žhavé souboje mezi horkokrevnými jižany Bertonem a Deilou na českých uskákaných asfaltech byly štiplavé jako peperoncino!

Jak Kresta s Tománkem vymetli s konkurencí

V kalendáři se píše rok 2001. Microsoft vydává nový operační systém Windows XP a na trh vypouští také první X-BOX. Startují dvě veleúspěšné filmové ságy – Harry Potter a Pán prstenů. Kapela Kryštof se odmítá účastnit předávání hudebních cen Anděl. A trnavský rodák Roman Kresta se vrací z pod keňských akácií mezi valašské trnky. Africký prach a písek mění za český, lopatou uplácaný asfalt.

Horký srpen. Pot stéká pánům po čele a dámám mezi ňadry. Startuje vrchol sezóny českého mistráku, zlínská Barum rally. Seznam přihlášených posádek je našlapaný velkými jmény a plnotučnou technikou. WRCéčka, áčka i “velké” kity. Účast persón jako Kulig, Kuzaj, Baumschlager, Pech či Hrdinka dává tušit, že bojovat se bude o každý centimetr tratě. 

Kresta-Tománek / Škoda Octavia WRC Evo II

Doma není nikdo prorokem a tak posádka Škody Octavie WRC Evo II raději neponechává nic náhodě. Honza Tománek čte rozpis naprosto nekompromisně a Roman může jet „hranu“. Dopředu je ženou neuvěřitelné masy fanoušků. Jízda ostrá jak štamprle jednapadesátky slivovice! Moravská dvojice triumfuje v neuvěřitelných šestnácti rychlostních zkouškách. Pouze ve dvou případech dokáže být konkurence rychlejší. 

Domácí soutěž vyhrávají Kresta s Tománkem podruhé. Zároveň se tím stávají, také podruhé, mistry republiky. Byla to jedna z mnoha bitev, která se zapsala tučným písmem do kroniky české rally.

Kresta-Tománek / Škoda Octavia WRC Evo II

S „Ovcí“ na kozách

Motiv na prsa je tedy pro rok 2022 jasný! Nelze jinak. Roman Kresta, Jan Tománek a Škoda Octavia WRC EVO římská dvě.

Tričko Roman Kresta - Rallye Design - detail

Lepiví kluci zamakali a tentokrát vysoustružili trika v bílé i černé variantě. Černý podklad totiž dokonale ukryje mastné fleky od rallyové klobásy. Pokud ovšem bude hic jako ve “dvatisícejedničce”, přijde vhod spíše světlá varianta.

Střih je něco mezi SLIM a FAT. Pokud chcete schovat vyrýsovaný pekáč buchet, odklikněte vaši klasickou konfekční velikost. Jste-li majitelem dokonalého mazance jako z grande finále Masterchefa, je lepší sáhnout po o číslo větší variantě.

No, rozhodování vám fakt nezávidíme! 

Pokud jste fandové historie, podrobnou reportáž z průběhu Barum Rally Zlín 2001 naleznete ZDE.

Objednávat můžete klasicky přes e-shop. Do vzdálenějších destinací borci triko obratem pošlou poslem na oslu, mísťnáci si jej mohou bez problémů vyzvednout osobně Na Výsluní.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře