Složení výkonného výboru Asociace jezdců rally (AJR) předčasně doznává změn, kdy jeho řady opouští dosavadní předseda Pavel Kohout.

Pavel se rozhodl ukončit svou aktivní kariéru v rally a své místo předsedy tak přenechat jinému aktivnímu jezdci, stejně jako post zástupce jezdců ve Svazu Rally. Dočasným předsedou AJR byl navržen druhý služebně nejstarší člen vedení asociace Jan Pilař.

Pavel Kohout opouští svět rally

Jeho první soutěží byla Rallye Střela 2006. Tam startoval s Honzou Černým a vozem Peugeot 106. Až na dva starty s Honzou Vaňáčem v roce 2007, tvořil stálou posádku právě s Honzou Černým. Před dvěma lety se na návrh Petra Černohorského a po schválení novým výkonným výborem AJR, stal předsedou Asociace jezdců rally a zástupcem jezdců ve Svazu Rally. Po dva roky tak hájil zájmy posádek rally a jako jejich aktivní zástupce stál při zrodu nového konceptu Mistrovství České Republiky a Rallysprint Serie, která je obecně přijímána velmi pozitivně. Na návrh Pavla Kohouta a se schválením současného výkonného výboru se do další valné hromady, která bude začátkem roku 2015 zároveň volební, ujímá Jan Pilař.

„I když rozhodnutí Pavla bylo určitě překvapením, všichni jej chápeme a Pavlovi přejeme do jeho budoucího nebenzínového života jen to nejlepší a aby byl alespoň tak úspěšný, jako byl ve světě motorsportu. Však se jedná o jednoho z nejzkušenějších spolujezdců v české rally. Ovšem přes veškeré pochopení nás to mrzí. Pavlovi však patří velký dík za všechno, co pro Českou rally udělal. Věnoval neskutečné množství času kontrolám tratí, dojížděním na Svaz rally a jejich zasedání, konzultacemi s pořadateli nebo jezdci. Práce, která ne vždy je pro posádky viditelná, avšak pro všechny velmi důležitá. Právě jeho zastupování ve Svazu rally bylo největším přínosem, kdy se AJR společně s dalšími členy povedlo realizovat poměrně zásadní změny v české rally, v mých očích určitě směrem k lepšímu. Zrušení povinnosti mít HANS (FHR) v jednodenních podnicích je jen jedna z nich. Nejen za to mu patří naše společné děkujeme“ říká dočasně jmenovaný předseda AJR.

Za jezdce bude ve Svazu rally zasedat staronový člen svazu Petr Černohorský, nový předseda AJR bude mít možnost se účastnit jako host zasedání.

Sdílet

O autorovi

Komentáře