64. Finská rally proběhne v poločase letních prázdni 1. – 3. srpna. Jeden z nejrychlejších podniků WRC připravuje zajímavý program pro jezdce i diváky.

"Rally Helsinki Battle"

Vzrušující překvapení přichystali pořadatelé letošní Finland rally 2014. Populární šotolinová soutěž nabídne 26. července předkrm v samém centru Helsinek. Týden před startem závodu proběhne v centru finské metropole akce s názvem "Rally Helsinki Battle". Na start se proti sobě postaví současní piloti i hvězdy minulosti, mezi kterými pochopitelně nemůžou chybět "Létající Finové" Markku Alén, Juha Kankkunen, Tommi Mäkinen a Marcus Grönholm.

Chybět nebude ani nejúspěšnější tým současnosti, německý Volkswagen Motorsport s úřadujícím mistrem světa Sebastienem Ogierem a "domácím hrdinou" Jari-Mattim Latvalou. Myšlenkou "Helsinského souboje" je nadšen také týmový šéf VW:

"Jaký je lepší způsob, jak přilákat davy diváků, než uspořádat show v centru velkoměsta? Koncept pořadatelů nás okamžitě oslovil. Už nyní se velmi těšíme. Jsem přesvědčený, že jezdci nabídnou divákům vzrušující podívanou." Jost Capito

Rally Helsinki Battle 2014 - mapa

Sdílet

O autorovi

Komentáře