Zlín je nejen centrem populární Barumky, ale rovněž rodištěm spolujezdkyně Petry Mynářové. Ta se dlouhá léta úspěšně vyhýbala rozhovorům, nyní jsme ji ve Zlíně navštívili.

Kompletní rozhovor Miroslava Vebra najdete v novém čísle časopisu RALLY 8 / 2012.

Jak vzpomínáte na své první aktivity za volantem Toyoty Yaris? A vrátila byste se ještě někdy za volant?
„Před prvním závodem jsem zhubla čtyři kila. To asi o něčem vypovídalo, že není vše zcela v pořádku. V době, kdy jsem začínala, přišel Milan Liška a zástupce Toyoty Tomáš Vaněk s nabídkou vytvořit ryze dámskou posádku. Nabídka byla ideální, neboť jsem se do světa motosportu dostala jako závodník. Ale trochu jsem tušila, že řídit auto nebude zcela tím, co jsem chtěla. Já totiž vždy spíše tíhnula k pravé sedačce spolujezdce."

Na českých soutěžích se objevuje stále více spolujezdkyň. Co byste jim poradila do začátků?
„ V době, kdy jezdila Katka Trojanová, Míša Maňovská nebo já, měly jsme ze soutěží respekt. Respektovaly jsme vše, co mělo přijít, co bylo nové. Někdy mám pocit, že nastupující generace spolujezdkyň už všechno zná a všechno ví. Takže do začátku více pokory. Ale samozřejmě všem holkám fandím, ať se prosadí co nejvýše."

Barvík - Mynářová  Bohemia 2006

Závodnickou kombinézu jste pověsila na hřebík. Prozraďte nám, co nebo kdo Vás v současné době nejvíce zaměstnává? Uvidíme Vás reálně ještě někdy v závodní kombinéze?
„Narodila se mi dcera, která má nyní pět měsíců a jmenuje se Barunka. K tomu jménu ještě tolik: vznikla někdy kolem populární zlínské soutěže Barum rally, a proto si myslím, že bylo jméno tak nějak nasnadě…(smích). Malá se vyklubala na svět trošku předčasně, ale nyní se má čile k světu a dělá mně i tátovi velkou radost.
Budoucnost zatím nijak neplánuji. Tvrdím, že pokud jednou mám dítě, už nemám odpovědnost pouze sama za sebe. Vzhledem k tomu, že mám dceru, tak i budoucnost vidím trošku jinak. Předpokládám, že se aktivně do rallysportu nevrátím. Spíše bych chtěla do rally nahlédnout z druhé strany. Chtěla bych působit jako činovník, třeba jako ‚stykař‘ s jezdci při závodech. Navíc působím v komisi žen, která byla při AČR loni založena.
Ale nikdy neříkám nikdy. Svézt bych se asi ještě chtěla, ale myslím si, že mi to nebude dovoleno."

Sdílet

O autorovi

Komentáře