V návaznosti na start Francoise Delecoura v úvodním závodu série Tuthill Porsche Challenge se při Pirelli Historic Rally objeví v kokpitu vozu Porsche 911 Jimmy McRae. Soutěž se uskuteční tento víkend 30. dubna.

Víkendová Pirelli Historic Rally (30. dubna 2011) bude nejen druhým podnikem Tuthill Porsche Challenge, ale zároveň součástí britského šampionátu soudobých i historických vozů.

Jimmy McRae v Porsche

Pětinásobný britský šampion Jimmy McRae povede třílitrový speciál Porsche 911, na sedadle spolujezdce se objeví zkušená dáma Pauline Gullick. Posádka má přiděleno startovní číslo 124. Jejich potenciálními soupeři budou John Lloyd a Ir Dessie Nutt.

„První start při Buldogg Rally vzbudil velkou pozornost, vyplatil se nám tah s angažováním Francoise Delecoura. Proto jsme rádi, že nyní budeme moci v našem voze přivítat další legendu, která nepotřebuje vůbec představovat, Jimmyho McRaeho,“ raduje se Richard Tuthill.

Pirelli Historic Rally, která je součástí Pirelli Int. Rally se odehraje v okolí Carlisle, rychlostní zkoušky jsou zakomponovány do Kielderských lesů, kde se v historii mnohokrát rozhodovalo o osudu britské RAC Rally. Právě syn Jimmyho McRae Colin tuto soutěž opanoval v roce 1992.

„Když jsem naposledy v těchto končinách startoval, prožil jsem docela těžkou havárku. Určitě to budu mít stále na paměti a tentokrát se snažím vyvarovat jakékoli chyby. Ale na druhou stranu pilotovat vůz Porsche 911 je vždy skvělá zábava. Máte k dispozici silný motor, výtečnou trakci při výjezdu ze zatáček. navíc to nebude první start s vozem stáje Tuthill Porsche. Už jsem s ním několikrát doma i v zahraničí startoval. Navíc na Pirelli rally jsou úcjvatné rychlostní zkoušky, je to taková všehochuť,“ přiznává Jimmy McRae.

Sdílet

O autorovi

Komentáře