Kniha "40 let Barum rally"

85% velmi dobrá

Tahle kniha se nerodila lehce. Tým autorů by klidně mohl vydat další, o jejím vzniku. Autoři předvedli dobrou práci, nad kterou lehce vyčnívá muž v pozadí - Jakub Hofbauer, který se připravil archiv fotografií a velkou mírou se podílel na finalizaci textových materiálů. Ať je váš přístup k rally jakýkoli, tento titul nemůže u vás v knihovně chybět. Svou důležitostí a podstatou nechává drobné nedostatky zcela ve stínu a řadí se mezi povinnou četbu fandů

Tým zkušených autorů ve složení Michal Forst, Roman Ordelt a Jakub Hofbauer si rozdělil obsahovou část, kterou doplnil statistikou Petr Linhart. Tiskařskou barvu se nakonec podařilo nanést na 112 stran. Češtinu doplňuje velmi užitečná mutace v anglickém jazyce. Netradiční formát našíř dává naplno vyniknout nádherné obálce.

Jestli se mohla kniha o něco opřít, při případném tvůrčím kolapsu autorů, tak to byly fotografie z archivu soutěže. Finální výběr obsahuje i doposud nepublikované unikáty. S obrazem se vskutku naložilo výtečně. K čemu ale ty rámečky? Mám-li tak kvalitní materiál, proč jej zdobit samoúčelnou grafikou. Tady bohužel půjdou body dolů…

Co naplat, že ozvěna po Jokiho ráně zněla po valašských kotárech ještě dlouho ve vzpomínkách a debatách fanoušků, když je v knize zmíněna jednou větou.

Kamenem úrazu podobných titulů bývá opisování statistik zaobalených v komplikovaných souvětích. Kniha 40 let Historie Barum Czech Rally Zlín si v tomto směru vedla velmi dobře. K výborné známce chybí více přímých řečí a vzpomínek pamětníků na legendární události. Co naplat, že ozvěna po Jokiho ráně zněla po valašských kotárech ještě dlouho ve vzpomínkách a debatách fanoušků, když je v knize zmíněna jednou větou… Škoda.

Knihu lze zakoupit u vybraných knihkupectví nebo přímo na eshopu Barum Czech Rally

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře