Na kultovní rakouské Waldviertel Rallye se po letech kralování domácích jezdců letos chopil žezla zahraniční pilot. Na šotolinových tratích v okolí zámku Grafenegg přetavil svůj první zdejší start ve vítězství polský mistr Kajetan Kajetanowicz se Subaru Impreza R4.

Nemalou měrou mu v tom pomohl rakouský rallyový král "Mundl" Baumschlager, jenž sice první den kladl odpor, v sobotu ráno však veškeré jeho plány na útok zhatila technická závada jindy poslušné fabie. Tím byly dostihy o první pozici ukončeny. Kajetanowicz si na vedoucí příčce počínal zcela suverénně a stejně jistý si mohl být Jaromír Tarabus svou druhou pozicí. O třetí příčku se naopak bojovalo až do posledních kilometrů a nakonec pro sebe tento souboj rozhodl Franz Sonnleitner, sedlající lancer z dílen Pavla Valouška.

Bližší obrázek o tom, jak rakouské klouzání letos vypadalo, si můžete udělat z videoklipu Jana Olejníčka. Jeho sestřih mapuje dění na trati druhé etapy soutěže a kromě situace na špici nabízí i pohled na premiéru nového Opelu Adam R2 či záběry nepřekonatelných střelců za volanty vozů Volvo. Přejeme příjemnou podívanou!

 

Sdílet

O autorovi

Člověk mnoha zájmů a koníčků, který si již vyzkoušel práci televizního redaktora i vyučujícího na vysoké škole. Celoživotní nadšenec pro rallysport, od roku 2007 redaktor časopisu Rally, občasný komentátor startovních a cílových ramp a příležitostný reportážní fotograf.

Komentáře