Přinášíme první informace k Rally Tuscan Rewind 2011. Po loňské vydařené premiéře bude podruhé hostit historické skvosty toskánské Montalcino (I).

Akce v Toskánsku, kraji vyhlášeném především kvalitním vínem, zaznamenala při své loňské premiéře obrovský úspěch. Realizační tým zveřejnil v těchto dnech první informace k letošnímu ročníku.

Centrum Tuscan Rewind rally bude situováno opět v malebném prostředí městečka Montalcino. Soutěž proběhne ve dnech 20. – 22.května 2011. V realizačním týmu soutěže může nalézt stejná jména, která jsou podepsaná za jiným podnikem podobného ražení – říjnové Rallylegend konané v San Marinu. Skupinu kolem Motorprojectu Vita Pirulliho doplňují „Fams Federation Motor Association of San Marino“ a „Montalcino Motor Sport“ ve spolupráci s legendárním Miki Biasionem.

Pořadatelé Tuscan Rewind rally vsadili na tradici a uspořádali ryze šotolinový podnik. Samotná soutěž je vypsaná pro historická vozidla ve stejném duchu, jak tomu bývá u již zavedených Rallylegend. Na start se mohou postavit vozidla s prošlou homologací, následována skupinou takzvaných „Legend Stars“ – kategorií zahrnující vozy jedoucí mimo klasifikaci. Součástí Legend Stars jsou proslulé vozy sk. B.

Věhlas rodící se motoristické tradice podpoří známá jména z historie a současnosti rallysportu. Mezi startujícími nebudou chybět bývalí mistři světa. Na konkrétní jména si budeme muset ještě počkat. Kouzlo osobitosti dodávají Tuscan Rewind rally především zdejší vinice. Toskánsko proslulo jako vinařská oblast produkující vína nejvyšší kvality, za všechny uveďme značku Brunello.

Rychlostní zkoušky navazují na osmdesátá a devadesátá léta, kdy se zde odehrávaly boje o světový titul. Jak již bylo zmíněno, na posádky čekají výhradně šotolinové úseky vetkané v prostředí vinic. Podle vyjádření pořadatelů budou loňské rychlostní zkoušky doplněny novými. Nechme se tedy překvapit.

O romantickou kulisu se postará kostel Banfi Castle, v jehož okolí naplánovali organizátoři většinu akcí. Více informací k soutěži naleznete na oficiálních stránkách: www.tuscanrewind.com

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře