Zima je v plném proudu. Silvestr za dveřmi. Telka, šampaňské a lyže jsou již obehraný evergreen. Chtělo by to něco nového… S inspirací přišel před časem americký showman Ken Block.

Ken Block je známý svými bláznivými kousky s vozy Subaru. Video Gymkhana se zařadilo mezi celosvětově nejsledovanější na internetu. O Blockovi je známo, že nezná hranic. Což potvrdil vznikem jednoho ze svých nejbláznivějších projektů. Americký bavič inspirovaný zřejmě filmem TAXI 3, pověřil společnost Vermont Sports Car vytvořením nejrychlejšího zimního vozu. Zadání bylo jednoduché, projet cokoli v nejvyšší možné rychlosti. K tomuto účelu posloužilo Subaru Impreza WRX STI. Vzniklo monstrum, které dostalo název TRAX STI. Poprvé se na veřejnosti TRAX STI ukázal v Americe v roce 2009 v rámci show SEMA. Zimní speciál s výkonem vybušeným až na 400 koní, u nějž kola nahradily čtyři pásy, vychází z produkčního závodního vozu, který startuje rámci amerického šampionátu pod lavičkou Subaru Rally Team USA.

Společnost Vermont Sports Car zpevnila interiér použitím ochranného rámu Multipoint, který je vyroben z oceli T45. Rysy závodního speciálu jsou znát i v dalších detailech. Použity byly závodní tlumiče EXE-TC, pětistupňová převodovka KAPS českého výrobce a pod kapotou dřímá naladěný, 2,5 litrový boxer s řídicí jednotkou MoTeC M800.

Pětistupňovou převodovku dodal český výrobce – společnost KAPS.

Speciál je postaven „pouze " pro dva cestující. Nebyl by to však Ken Block, aby se spokojil s tímto limitem. Společně s Vermont Sports Car vytvořili speciální sáně, které pojmou další čtyři pasažéry. Sáně byly vyrobeny speciálně na zakázku. Jsou vybaveny palubní deskou z uhlíkových vláken. Pod ochranným rámem najdeme čtyři vyhřívané kožené sedačky Recaro a bezpečnostní pásy Sabelt. Pokud by se cestující nudili a již se jim omrzelo poslouchat neodolatelný zvuk imprezy, mohou využít soundsystém jehož srdce představuje 10 " subwoofer. Chcete-li si odnést nejen skvělý zážitek, ale i vzpomínku na jízdu, jsou tu dva kamerové systémy. Jeden je zabudován v palubní desce a směřuje na posádku sání, druhý je namontován na ochranném rámu a zaznamenává dění okolo.

Sdílet

O autorovi

Komentáře