Subaru Automobile dnes oznámilo termín představení novinky BRZ Concept. Stane se tak u příležitosti konání Los Angeles Auto show 18. – 27.11.2011

Tajemné označení připomínající zkratku našeho nejznámějšího domácího podniku výrobce definuje takto:

"Boxer engine" – motor typu boxer
"Rear-wheel drive" – pohon zadní nápravy
"Zenith" – ???

BRZ Concept je "předskokan" dlouho a netrpělivě očekávaného modelu Subaru BRZ, který se má v definitivní podobě představit na konci roku na Tokyo Motor Show.

Světová novinka staví na tom nejlepším, co Subaru momentálně nabízí. Základ tvoří nový dvoulitrový boxer 2.0i, speciálně vyvinutý pro BRZ. Disponuje nejnovějším systémem přímého vstřiku paliva, což přináší lepší spalování a výkon motoru.

Základní stavba modelu vychází z motoru umístěného vpředu a pohonu zadní nápravy. Subaru boxer s protilehlými písty vyniká nízkým těžištěm, což v konečném důsledku zajišťuje vynikající vlastnosti kupé. Především stabilitu a ovladatelnost modelu s výraznámi sportovními rysy. Nové kompaktní kupé je výsledkem probíhající spolupráce s Toyota Motor Corporation.

Subaru Boxer Sports Car Architecture

Vpředu umístěný boxer a pouze jedna (zadní) hnaná náprava, představuje naprostý unikát v historii značky. Koncepce Subaru Rear-Wheel Drive Sports Car je výsledkem již zmiňované spolupráce Subaru a Toyoty. Cílem je nabídnout širokému spektru zákazníků novou generaci sportovního vozu. Premiéru slavil tento koncept na jaře v Ženevě.

Všechny vozy se budou vyrábět v Japonsku. Výroba by měla být zahájena na jaře roku 2012.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře