Po krátké absenci se vrací do Goodwoodu jeden z prvních partnerů „festivalu rychlosti“. Ikona světového motorsportu, značka Renault, se představí divákům v průběhu tohoto víkendu.

Francouzská automobilka se vrací na Goodwood Festival of Speed u příležitosti 110 let od rozběhu prvního motoru s názvem Ranault. Při této příležitosi vystaví značka stěžejní vozy, které jsou spojeny se sportovní historií automobilky.

Diváci uvidí průkopnickýo model Type K, vybavený poprvé čtyřválcem Renault, který zvítězil v závodě Paris – Viena v roce 1902 a legendární vůz Viva Grand Sport z roku 1935. Nedávná historie a současnost bude zastoupena mimo jiné slavným modelem Alpine 110 a dvěma zástupci se štítkem Renault Sport – Clio a Megane.

Pokud tato informace nestačí, nabízíme přehled techniky Ranault, která odstartuje na dvoukilomterového závodu do vrchu:

– Renault Alpine A110-50 concept, speciál postavený u příležitosti výročí ikonického Alpine A110 Berlinette
– Renault RS01 a RE40, speciály F1
– Renault R5 Maxi Turbo, rallyový speciál
– Alpine A443
– Megane Trophy

K tomu navrch jedno překvapení, které si nechávají pořadatelé až na samotný závod.

Za volantem uvedených speciálů se představí bývalí a současní tovární jezdci Renault, mezi nimi Alain Prost a Jean Ragnotti.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře