Ve vzpomínce na tragickou nehodu při Wales Rally GB 2005 udělují lidé dříve spojení s Michaalem Parkem cenu vybranému spolujezdce. Cena se uděluje za respektování zásad, kterými se právě Michael Park ve své kariéře vždy řídil, a za celkový přínos spolujezdce rallysportu.

Poprvé v sezoně 2006 obdržen repliku bronzové busty (rodina dostala původní sochu od Francoise Chevaliera) Daniel Elena, dále následovali Fin Timo Rautiainen, Francouz Denis Giraudet (2008), Fin Jarmo Lehtinen, domácí Phil Mills a loni Ilka Minorová z Rakouska.

Letošní porota ve složení Paul Turner (manažer Michaela Parka), Robert Reid, Mark Wilford a Vincent Laverne vybírala ze čtyřčlenné nominace: Jonas Andersson (S), Daniel Elena (MC), John Kennard (NZ) a Stéphane Prévot (B).

Michael Park ‚Beef‘ Trophy nakonec získal zkušený belgický navigátor Stéphane Prévot.

 

Belgičan debutoval v MS právě na Britské rally 1989. Dlouhou dobu bylo jeho jméno spojeno s Brunem Thirym, následně navigoval třeba Françoise Duvala, Chrise Atkinsona, Stephaneho Sarrazina, Jevgenije Novikova a Henninga Solberga.

Během své kariéry spolupracoval se značkami Opel, Ford, Toyota, Škoda, Peugeot, Citroën, Subaru a letos s Mini. Sprnová Finská rally byla 150. světovým závodem Prévota.

Atkinson - Prévot  Finsko 2012

Sdílet

O autorovi

Komentáře