Největší motorsport párty pod širým nebem, Goodwood Festival of Speed, přivítá staronovou ikonu rally sportu, MINI John Cooper Works WRC.

Na šotolinové Rally Sardinia debutovala po dlouhé pauze ikonická značka MINI. Jen těžko si lze představit, že by letos marketéři BMW, kam MINI spadá, nazahrnuli do svých plánů účast v Goodwoodu. A naopak, pořadatelé této mega motoristické párty s radostí obohatí program o „lukrativní“ techniku WRC.

I slovo dalo slovo a MINI John Cooper Works WRC se představí v Goodwoodu po všechny tři dny festivalu. Pokud se ptáte, kdo bude za volantem, jste málo prozíraví. Dovedete si představit, že by místo Krise Meeka jezdil na anglickém venkově Dani Sordo? Celá věc má ještě velké finále. Jak již bylo řečeno, za vším stojí dravý marketing BMW. A proto se může těšit jeden fanda na svezení po boku britského jezdce. Na doporovodném večírku MINI v sobotu 2.7. večer bude vylosován jeden šťastlivec. Ten si na druhý den užije jízdu Cooper Worksem WRC v ostré palbě na šotolivovém rally úseku.

„Když jsme dostali pozvánku na účast v Goodwoodu, byli jsme nesmírně potěšeni. Značka MINI se těší obrovskému zájmu po celém světě, což bylo také vidět při premiéře vozu John Cooper Works WRC na Sardinii. A právě na základě debutu MINI v šampionátu WRC a obrovského zájmu fanoušků jsme se rozhodli, umožnit jednomu výherci získat něco, co si za peníze nelze koupit,“ uvedl Dr. Kay Segler, Senior Vice President Brand Management MINI.

MINI WRC Team má za sebou momentálně náročné testy před Rally Finland, která bude ve dnech 28.-30. června druhým vystoupením MINI v seriálu WRC.

Jen pro pořádek připomeneme základní fakta k festivalu:

– akci založil v roce 1993 Earl of March v okolí sídla Goodwood House
– Goodwood Festival of Speed se koná ve Velké Británii ve dnech 1. – 3. července
– tradičně jsou připraveny dvě tratě – technická, asfatová s převýšením 300 stop (hillclimb)…
– … a šotolinová téměř 2km dlouhá Forest Rally Stage

Oficiální stránky:

http://www.goodwood.co.uk/festival-of-speed/welcome.aspx

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře