Šéf M-Sportu Malcolm Wilson si může oddechnout. S Fordem má podepsanou spolupráci na další dvě sezony. Přesto musí řešit další problémy…

Informace o dvouleté smlouvě M-Sportu a společnosti Ford of Europe jsou všeobecné známé. Barvy továrního týmu budou hájit Jari-Matti Latvala (smlouva na dva roky) a Petter Solberg (jednoletý kontrakt). Kromě toho Wilson potvrdil kompletní program 13 startů Otta Tänaka.

Malcolm Wilson: "Je těžké stručně popsat, proč finalizace smlouvy s Fordem trvala tak dlouho. Postačí, když řeknu, že jsme se různými kombinacemi dopracovávali ke společnému cíli. Jak už jste asi viděli na designu, už nás nebude dále podporovat Abu Dhabi. Také všichni řešíme krizi promotéra North One. Za těchto okolností jsme očekávali, že se značka bude zdráhat investovat do WRC. Potřebovali jsme vědět více informací. I proto se posunula uzávěrka registrací, ale teď už jde vše správně, cítíme optimální čas na pokračování společných aktivit."

Proslýchá se, že Abu Dhabi požadovala mnohem delší kontrakt, což jste nemohli s Fordem akceptovat? "V zásadě to není pravda."

Jaká je pozice Stobartu? "Stejně jako Abu Dhabi i spolupráce se Stobartem nebude dále pokračovat."

Po odchodu těchto partnerů, omezí se kvůli tomu aktivity týmu? "Doufám, že nikoli. Očekávám, že budeme provozovat stejný počet WRC jako v letošní sezoně. Evidujeme mnoho soukromníků, kteří se dotazují na pronájmy vozu pro závody 2012. Věříme, že s námi absolvuje sezonu Jevgenij Novikov (8 startů pčínaje Monte, rozhoduje se mezi fiestou a DS3). Stejně se rozmáhá i počet klientských týmů, kteří pojedou na naší fiestou. Příkladem je třeba Martin Prokop, jenž bude v sezoně využívat dvě Fiesty WRC. Jsme rádi, že zájem o naše vozy neustává, a rozhodnutí Fordu pokračovat bylo faktem, který tyto aktivity ještě více prohloubí."

Czech Ford National Team + Malcolm Wilson

Jaký bude program Matthewa Wilsona? "V tuto chvíli nemá žádný plán. Byli jsme zaneprázdněni probíhajícím jednáním."

Jak bude pokračovat vývoj Fiesty WRC? "V lednu příštího roku bude připravena nová homologace, detaily však zná šéfinženýr Christian Loriaux! Co se týká dalších aktivit ve WRC, zdá se, že s Fiestou S2000 pojedou někteří jezdci v SWRC 2012. V lednu nebo únoru bude homologována Fiesta R1."

Sdílet

O autorovi

Komentáře