Mezi milovníky historických rally vyhlášená The Historic Endurance Rallying Organisation – HERO – přivezla na letošní Race Retro do Birminghamu akci ‚Arrive & Drive‘.

Za vše hovoří volný překlad – "Přijeď a vyzkoušej si". Za £20 jste mohli okusit rallyové speciály HERO na trati Live Rally Stage v přilehlém Stoneligh Parku.

Jedinou podmínkou byla včasná rezervace na adrese enquiries@heroevents.eu. Vozidla společnosti HERO jsou vyhlášena svou kvalitou a především původem. V dílnách HERO je těmto skvostům věnována mimořádna péče. Akce ‚Arrive & Drive‘, ojiděnělá svého druhu na světě, zaslouží velké uznání.

Jak to celé fungovalo?

Po zaregistrování jste byli vyzváni k zakoupení voucheru. Ten opravňoval svého majitele ke dvěma jízdám na vytyčené trati. Počet zakoupených voucherů nebyl limitován. Pro každou jízdu jste mohli zvolit jiné vozidlo. Na výběr byly modely, které se mimo jiné pravidelně účastní závodů, pořádaných HERO – Scottish Mallts, Summer Trial a LE JOG (ukázkové video níže):

  • TR6
  • MGB
  • Alfa GTV
  • Mini Cooper S
  • BMW 1602

Video LeJog 2011

 

Jakmile jste zvolili vůz, obsluha provedla krátkou instruktáž k ovládání speciálu, upnuli vás do sedačky a mohlo se vyrazit. Na sedadlo spolujezdce usedl navigátor HERO, který vás provedl tratí.

Race Retro HERO test track

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře