Na dnes zahájené Autosport International Show v Birminghamu představil Ford Europe design Fordu Fiesta RS WRC pro rok 2011.

Finský jezdec Mikko Hirvonen a šéf motorsportu Ford Europe Gerard Quinn byli těmi, kteří nový design poprvé ukázali novinářům i veřejnosti.
Ford navíc oficálně prezentoval nové logo a název týmu, pod kterým se bude v letošní sezoně prezentovat. Ten zní FORD ABU DHABI World Rally Team.
Hlavní partner Abu Dhabi tak pokračuje v započaté spolupráci z roku 2007, s čímž souvisí i vybrané starty třetí Fiesty RS WRC s Khalidem Al Qassimim za volantem.
V názvu se neobjevuje společnost BP, přesto bude Ford propagovat její značku Castrol EDGE.
Příprava vozu Ford Focus RS WRC na sezonu je v plném proudu, další testy budou organizovány příští týden, aby byl speciál „modrého oválu" při startu sezony ve Švédsku v plné kondici.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře