Na dnes zahájené Autosport International Show v Birminghamu představil Ford Europe design Fordu Fiesta WRC pro rok 2011.

Finský jezdec Mikko Hirvonen a šéf motorsportu Ford Europe Gerard Quinn byli těmi, kteří nový design poprvé ukázali novinářům i veřejnosti.

Ford navíc oficálně prezentoval nové logo a název týmu, pod kterým se bude v letošní sezoně prezentovat. Ten zní FORD ABU DHABI World Rally Team.

Ford Abu Dhabi WRT

New Ford Abu Dhabi WRC Logo

Hlavní partner Abu Dhabi tak pokračuje v započaté spolupráci z roku 2007, s čímž souvisí i vybrané starty třetí Fiesty RS WRC s Khalidem Al Qassimim za volantem.
V názvu se neobjevuje společnost BP, přesto bude Ford propagovat její značku Castrol EDGE.

Ford Fiesta RS WRC

Ford Fiesta RS World Rally Car

Příprava vozu Ford Focus RS WRC na sezonu je v plném proudu, další testy budou organizovány příští týden, aby byl speciál „modrého oválu“ při startu sezony ve Švédsku v plné kondici.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře