Asi málokdo pamatuje automobilový závod Giro d´Italia Automobilistico. Na konci října zažije Itálie jeho obnovenou premiéru.

Soutěž Giro d’Italia Automobilistico bývala šestidenním kláním určeným pro okruhové vozy a speciály skupin GT. V letech 1973 – 1980 se utkávaly na tratích rychlostních zkoušek. Soutěže se zúčasťovaly atraktivní vozy, které svými výkony výrazně převašovaly soudobé soutěžácké speciály. I proto měl tento závod mezi fanoušky velkou popularitu.

A letos se dočkáme jeho obnovené premiéry. Start závodu je plánován na 25. října v Turíně, cíl 31. října na okruhu Vallelunga nedaleko Říma. Na účastníky bude čekat deset rychlostních zkoušek, tři superspeciálky a pět závodů na okruzích. Celkově více než tři stovky ostrých kilometrů při celkové délce závodu kolem 1500 km.

O přípravách tohoto specifického závodu vás určitě budeme informovat, pro dokreslení připojujeme soudobé fotografie britského novináře Martina Holmese. Za volantem Lancie v barvách Martini tenkrát seděl Francouz Bernard Darniche.

Sdílet

O autorovi

Komentáře