Rodák z Telče zaznamenává raketovou kariéru. Na tratích rally se objevuje od roku 2003. Přes horká sedadla vedle Martina Prokopa, či Michala Hory se dostal až k Pavlovi Valouškovi, kde jeho hvězda jasně září. Titul Mistra ČR, či třetí místo v juniorech na Deutschlandu už mu nikdy nikdo nevezme.


3 otázky od pasu míří na období mezi Bohemkou a Barumkou….

1. Situací, kdy si posádky napíší rozpis při tréninkových jízdách za krásného počasí, ale při závodě je všechno jinak, je v letošním ročníku poměrně hodně. Přizpůsobuješ svůj diktát takto změněným podmínkám na trati ?

Svým způsobem zůstává mé diktování stejné. Největší podíl na přizpůsobení se podmínkám, je na Pavlovi (Valouškovi pozn.red.). Ten musí změnit tempo tak, aby vůz bezpečně dojel do cíle. Vše je podřízeno množství vody na trati, či vytahaného bláta v zatáčkách. Pro mě je to vlastně výhoda, protože se jede pomaleji a na můj diktát je tak relativně více času. Žádný vzorec na to nemáme. Intuitivně třeba řeknu některou pasáž dřív než za sucha, ale to jen ve vyjímečně těžkých úsecích za extrémě špatného počasí.

2. Ve velkém mistráku probíhá Váš souboj s Romanem Krestou. Jaká byla nálada v autě, když jste míjeli jeho nemocnou Fabii S 2000 ráno při výjezdu z Mladé Boleslavi. Plácli jste si s Pavlem?

Tak, určitě nám zastavení Romanova vozu pomohlo. Žádné ovace však v autě neprobíhaly. Ono ani vlastně není co slavit, když se nerozhodne na trati rychlostních zkoušek. Utrpěli jsme vítězství a dostáváme se tím před Barum Rally na dostřel. Rozdíl teď činí 16 bodů. Bude to těžké, ale boj u titul nevzdáváme.

3. Jak už zaznělo, blíží se Barum rally. Kdy pro Tebe začíná tento závod?

Ano, do startu zlínské soutěže zbývá něco víc než měsíc. Přesto už domlouvám nejrůznější prezentace pro naše sponzory a partnery. V předstihu už je zajištěno ubytování pro všechny členy týmu. S blížícím se startem se objevují stále nové úkoly, které musí být vyřešeny, než se s Pavlem posadím do tréninkového auta a začneme psát rozpis.

Sdílet

O autorovi

Komentáře