Sympatická spolujezdkyně v tradiční rubrice RL.cz. Více najdete v novém čísle časopisu RALLY…

Bronzová příčka absolutního pořadí loňského sprinterského šampionátu, okořeněná navíc prvenstvím ve třídě 2, definitivně stvrdila její pozici první dámy současné české rally. Tento úspěch je zatímním vrcholem její dlouholeté spolupráce s Janem Sýkorou, jednu kompletní sezónu však rokycanská rodačka Martina Škardová navigovala i Jana Dohnala a jednorázové starty absolvovala také s Martinem Bujáčkem, Emilem Trinerem a Milošem Vágnerem.

Hodně si cení i testování s týmem Škoda Motorsport, kde četla noty úřadujícímu domácímu šampiónovi Janu Kopeckému. Milovnice spinningu a pokeru se nyní těší, až v nové sezóně s Janem Sýkorou vyrazí do boje vyzbrojeni novou technikou. Ráda by však zažila též soutěž po boku dalšího rychlého Honzy – svého přítele Jana Šlehofera.

Jak jste se k rally dostala?
„Honza Sýkora na mě chtěl udělat dojem, a když si v roce 2003 půjčil lancera páté evoluce od Pepy Semeráda, posadil mě vedle sebe na Májovém svezení v Kramolíně. Když jsme tam absolutně vyhráli, byla jsem maximálně nadšená a pyšná, aniž bych tušila, že jsme disponovali bezkonkurenčně nejlepší technikou.

Honzův záměr splnil účel. Společné závodění z toho pak vyplynulo přirozeně samo. Po dalších dvou letech a několika sporadických startech na kramolínských akcích jsme získali licenci pro sprinterský šampionát. Naši premiéru na Kopné 2005 s favoritem, zapůjčeným od Miloše Vágnera, ale zakončila lehká havárie. Následně jsme pořídili felicii od Dana Fottery.“

Loni jste na Českokrumlovsku absolvovala testování týmu Škoda Motorsport vedle Jana Kopeckého. Jaký dojem máte z Honzy, Fabie Super 2000 a celého týmu?
„Za tuto nabídku jsem byla velice vděčná a cením si jí. Moc ráda jsem nahlédla do zákulisí továrního týmu. Během půldenního testování jsme spotřebovali tolik pneumatik, jako náš tým za pět sezón. Atmosféra byla po celou dobu testování uvolněná a skvělá. Honza je absolutní profesionál a velice příjemný člověk.“

Jaké jsou Vaše plány do nadcházející sezony a další budoucnosti? Máte nějaký nesplněný rallyový sen?
„Honza Sýkora pro nadcházející sezonu mění techniku. Z původně plánovaného přestupu do MMČR však pravděpodobně sejde a setrváme ve sprintech. Uvažujeme o společném startu také s Honzíkem Šlehoferem. Doufám v jeho realizaci.
Mým nesplněným a zřejmě též nesplnitelným snem je zúčastnit se mistrovství světa a být slavná jako Sébastien Loeb.“

Kompletní rozhovor („Milovnice pokeru míří k rallyovým hvězdám“) s Martinou Škardovou najdete v novém čísle RALLY 1 / 2013.

Sdílet

O autorovi

Komentáře