Dlouholetý spolupracovník týmu Styllex Motorsport Nor John Haugland se v pondělí zúčastnil tiskové konference uspořádané u příležitosti 30. výročí založení nejúspěšnějšího slovenského týmu. Norské legendě jsme položili tři otázky.

Martin Koči u Vás v prosinci minulého roku absolvoval zimní rallyškolu. Jak se Vám pozdávají jeho jezdecké dovednosti?

„Martin má určitě už nyní své kvality, jezdecké umění a nechybí mu ani inteligence. Určitě je to velký talent. Navíc chce na sobě pracovat, dále se zlepšovat. Pracovalo se mi s ním velmi dobře, stejně pohodový mi přišel i jako člověk. Během jeho pobytu v Norsku jsem si nemohl spolupráci vynachválit.
Martina jsem poprvé viděl s Citroënem C2 R2 při Rally Krkonoše 2012. Byl jsem překvapen z toho, co jsem viděl. Proto jsem se dohodl s manažerem Michalem Kočim, že bych s ním několik dní pracoval. A to se přesně v prosinci stalo.“

John Haugland: Martin určitě patřil k těm nejlepším, kteří se letos v rallyškole objevili.

Tým Styllex zvolil pro Martina kromě domácích startů i účast v JWRC. Je to vhodná cesta mladého jezdce do MS?

„Určitě je, tento směr vedení týmu Styllex jednoznačně schvaluji. Vidíme to na posledních vítězích. Craig Breen, se kterým jsem v minulosti rovněž pracoval, je nyní továrním jezdcem Peugeotu Sport, Elfyn Evans má zase odjet zajímavý program pod M-Sportem.
Navíc Martinovým startům v Portugalsku a na Akropolis budu v roli poradce přítomen.“

Jaké jsou Vaše další letošní aktivity?

„Moje hlavní práce na zimní rallyškole nedávno skončila, jaro a léto mám přece jen trochu volnější. Je mi už 66 let, a tak už to stále nejde s takovým nasazením.
Kromě Martina mám v hledáčku také jednoho dánského jezdce. Navíc pro Bohemii zkouším zajistit start některých pilotů z Norska a Dánska.“

Sdílet

O autorovi

Komentáře