Jan Kopecký s Petrem Starým zakončili svůj třetí start na Azorech ziskem bronzové příčky. V průběžném hodnocení IRC se dostali na úroveň Freddyho Loixe a patří jim čtvrtá příčka.

Honzo, jak hodnotíš třetí příčku z Azorů?
„Určitě ji beru, jsme aspoň na bedně, jsem spokojen. Samozřejmě pro nás bylo těžké porovnávat se na šotolině s Juhou a Andreasem. Jeli jsme na tomto povrchu po dlouhé době, což bylo znát. Když člověk v těchto podmínkách nesedí v autě častěji, závodit s nimi by představovalo zbytečný risk."

Soutěž pronásledovaly kruté podmínky. Paradoxně právě v nich jsi dokázal přiblížit se Hänninenovi a Mikkelsenovi na dostřel.
„Horší podmínky jsem možná ani nezažil, ale mě se v nich vůbec nejelo špatně. Docela mi to vyhovovalo.
V mlze je základ mít dobrý rozpis, což si myslím, že jsme měli. V těch extrémních podmínkách, kdy bylo hodně mlhy a ještě o něco šlo (bojovali jsme s Magalhaesem), byli jsme schopni zajet podobně Juho a Andreas. Hlavně z vítězství v RZ13, nejtěžší vložky celé soutěže, jsem měl velkou radost.
Navíc nám déšť určitě dnes pomohl, neboť při tréninku bylo na tratích mnoho volné šotoliny a tím, že zmokla, přilnavost byla rázem pro všechny stejná.
Soutěž byly určitě hodně těžká pro spolujezdce. Klobouk dolů před nimi…"

Jan Kopecký Acores 2011

Co znamená třetí příčka pro další vývoj IRC a očekávanou cestu za titulem?
„Asi je předčasné se na toto téma bavit. Dalším startem bude barumka, pokud uspějeme tam i na dalších asfaltech, stále mohu mít šanci. Ale je potřeba naše statistiky vylepšit nějakým vítězstvím. Pak bude vše otevřené."

Sdílet

O autorovi

Komentáře