Posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler bude hlavním tahákem 12. ročníku Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí. Na besedě tak přivítáme úřadující mistry světa šampionátu WRC 2!

Oblíbené předsezónní setkání příznivců a fanoušků rally s vybranými jezdci a spolujezdci se uskuteční v sobotu 9. března od 17 hodin na tradičním místě, tedy v želechovické Sokolovně.

Jan Kopecký a Pavel Dresler hlavními taháky

„Jsme nesmírně potěšeni, že budeme moci na naší besedě uvítat členy továrního týmu ŠKODA Motorsport Honzu Kopeckého a Pavla Dreslera. A to právě v roce, kdy kromě domácího prvenství získali pro naši vlast i historický úspěch v podobě titulu mistrů světa v šampionátu WRC 2!

Možnost jejich účasti jsme řešili již několikrát, ale i přes velmi vstřícný přístup ze strany ŠKODA Motorsport se to kvůli intenzivnímu pracovnímu programu posádky podařilo časově sladit až právě nyní,“ neskrývá nadšení pořadatelů z účasti tovární posádky hlavní organizátor besedy Jaroslav Krajča z pořádajícího Rally klubu Paseky, a pokračuje:

„Za předchozích jedenáct ročníků jsme na naší besedě uvítali více než sto různých osobností ze současnosti i historie rallysportu. Nejenom z České republiky, ale i ze Slovenska, Německa a Polska. Ale úřadující mistry světa, ty jsme zde ještě samozřejmě neměli!“

Beseda se závodníky rally 2019 plakát

Další zajímaví hosté besedy

Kromě Jana Kopeckého a Pavla Dreslera již potvrdili účast na besedě i další velmi zajímaví jezdci a spolujezdci. Těšit se tedy můžeme také na hrdinu loňské barumky Miroslava Jakeše, úřadujícího sedmnáctiletého vítěze Rallysprint série Petra Semeráda, úřadujícího mistra ČR třídy 3 produkčních vozů Jana Jelínka, současnou nejrychlejší ženu české rally Sandru Pokornou, vicemistra kategorie 5 MČR-HA a absolutního vítěze Star Rally Zlín Historic 2018 Vlastimila Neumanna, či další zástupce MČR historických vozidel Martina Kučeru a Jaroslava Petráska. V jednání je ještě účast dvou dalších špičkových závodníků z Polska a ze Slovenska.

Součástí doprovodného programu bude kromě autogramiády a bohaté rally-tomboly jako obvykle i soutěž kombinovaných posádek fanoušků a jezdců na profesionálním rally-trenažeru společnosti Rallye Design. Nově bude zařazena také výstava rallyových RC modelů.

Besedou budou v roli moderátorů provázet Aleš Holakovský a „Hemingway české rally“, bývalý přední jezdec a v posledních letech spisovatel chytlavých románů z prostředí rally, Petr Poulík.

Vzhledem k tomu, že i členové pořádajícího Rally klubu Paseky se v průběhu let stali aktivními jezdci a spolujezdci (jmenujme zejména úřadující mistry ČR ve třídě 8 i v Rallysprit sérii Petra Krajču a Jana Houště), dá se říci, že beseda je organizována v duchu „jezdci fanouškům“, resp. „jezdci jezdcům“.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře