Zajímavý technický detail používalo na posledních podnicích WRC MINI JCW.

Jak jsme psali před nedávnem, Prodrive pracuje na vylepšení pohonné jednotky MINI JCW WRC. Drobné změny na karoserii a technických detailech však uvádí do praxe již nyní. Vozy MINI Dani Sorda a Chrise Atkinsona byly osazeny předními lampami s integrovaným LED panelem. Divákům skryté, přesto však zajímavé řešení zachytil na snímku z Rally RACC Catalunya Maurice Selden.

Prostřednictvím našeho spolupracovníka Martina Holmese jsme o bližší informace požádali přímo zdroje z Prodrive. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat.

"Mluvil jsem o tom s šéf inženýrem Davem Wilcockem. Podle jeho sdělení použili LED lampy na MINI poprvé na Německé rally." uvedl Martin Holmes.

Pochopitelně nás zajímalo, s jakým záměrem došlo k nahrazení tradičních žárovek. Dave Wilcock vyjmenoval hlavní přednosti:

"Dosáhli jsme menšího snížení hmotnosti v horních partiích vozu, dále jsme snížili spotřebu elektrické energie a závislost na zdroji při rozsvícených světlech a v neposlední řadě dosahujeme lepší kontroly nad vyzařovaným paprskem světla." D. W.

Bohužel ne každý dobrý nápad nalézá absolutní uplatnění v podmínkách současných závodů.

"Jediným problémem tohoto řešení je fakt, že se většina rychlostních zkoušek jede za denního světla…" uzavřel Wilcock.

MINI JCW WRC Chrise Atkinsona

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře