KOWAX Valašská rally ValMez 2021 se plánuje odjet v původním termínu 26. – 28. března 2021.

Pořadatel obdržel výjimku Ministerstva zdravotnictví ČR a souhlas s pořádáním akce mezinárodního významu. Konání této akce podporuje také Autoklub České republiky.

Valašská rally je vedle domácího šampionátu součástí seriálu European Rally Trophy – Central. „I když teď nedoporučujeme konání sportovních podniků, realizaci Valašské rally podporujeme jako test a vzor pro pořádání závodů v době očekáváného uvolňování mimořádných opatření. Organizátoři mají platné povolení státních orgánů, součinnost s Mezinárodní automobilovou federací FIA a soutěž připravují velmi zodpovědně za přísných hygienických podmínek. Jejich zkušenosti tak můžeme využít pro pořádání sportovních podniků v dalším období,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

„Rally připravujeme už od podzimu. Obrátili jsme se na Národní sportovní agenturu, potažmo Ministerstvo zdravotnictví a podařilo se nám zajistit všechna potřebná povolení. Máme vše dojednáno s oběma krajskými hygienickými stanicemi, jak Zlínského, tak Moravskoslezského kraje, znovu jsme vše konzultovali se samosprávami a jinými dotčenými orgány. Jsme přesvědčeni, že přípravy probíhají úspěšně a zodpovědně. Jsme rádi, že nás v tom Autoklub České republiky podporuje. Bez této podpory by naše situace byla mnohem složitější,“ vysvětlil Jaromír Tomaštík, předseda organizačního výboru 39. KOWAX Valašské rally.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře