KOWAX Valašská rally ValMez 2021, 39. ročník populární soutěže, je naplánován na termín 26. – 28. března 2021. Závod na pomezí Zlínského a Moravskoslezského kraje je zařazen do seriálu European Rally Trophy – Central, Central European Zone a MČR v rally 2021. Naopak pořadatelé nemohou počítat i účastí slovenských posádek.


Přípravy jedou na plné obrátky

Potvrzené záštity předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiku Radka Vondráčka, hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a Moravskoslezského kraje Iva Vondráka signalizují, že se neúprosně blíží tradiční termín Valašské rally. I přes termínovou kolizi se závodem ERC na Azorech se tak stane opět poslední březnový víkend, neboť o týden později bude valašský region ve znamení velikonočních svátků.

„V tomto směru jsme neměli na výběr. Navíc jsme ani netušili, že se Šumava s Vltavou pojedou až v květnu. Velikonoce jsou totiž na Valašsku svátkem, který musíme respektovat. Kdybychom tam neučinili, vyvstala by nám řada komplikací, nesetkali bychom se ani s pochopením u městských a obecních samospráv,“ naznačuje předseda organizačního výboru 39. KOWAX Valašské rally ValMez Jaromír Tomaštík.

Centrum ve Valašském Meziříčí, servis opět  na polygonu Tatra

Pořadatelský tým aktuální pracuje na přípravách trati a bezpečnostního plánu, dolaďují se poslední skutečnosti do Zvláštních ustanovení, které následně projdou schválením na mezinárodní federaci FIA.

Nic se nemění na zázemí soutěže ve Valašském Meziříčí, kde proběhne administrativní i technická přejímka (zázemí Autocentra Lukáš) a v pátečním podvečeru prozatím plánovaný slavnostní start. Dalším důležitým místem bude zkušební polygon Tatry v Kopřivnici, kde bude zázemí servisu.

„Po středeční prezentaci čekají ve čtvrtek a v pátek posádky seznamovací jízdy, které se částečně prolnou s časem administrativní a technické přejímky a následným shakedownem. Celkově bude na trénink pět úseků. Každý se pojede shodně dvakrát,“ odkrývá harmonogram ředitel rally Rudolf Kouřil a pokračuje: „Jelikož lze očekávat, že přístup do servisu bude výrazně omezen, případně zakázán, rozhodli jsme se vypustit ´erzetu´ v kopřivnickém areálu. O to volnější ruce budeme mít pro případné plnění aktuálních epidemiologických opatření.“

Přihlášky plánujeme spustit 1. března, přičemž jejich uzávěrka bude 11. března o půlnoci.

Pro majitele soutěžních aut je zásadní informací fakt, že pro Valašskou rally bude v platnosti testování soutěžních vozů z loňské sezóny!

Pořadatelský tým se bude snažit přilákat na start i posádky historických automobilů, pro které bude vypsán dvoudílný Memoriál Jiřího Sedláře (rovněž na Rally Fulnek Odry). Konkrétní podmínky pro zájemce o start zveřejníme v dalších tiskových informacích.


Deset rychlostních zkoušek ve dvou dnech

Každého z fanoušků pak jistě zajímá, na kterých úsecích se bude závodit. Z kopřivnického polygonu se posádky v sobotu vydají na tratě dvou téměř dvacetikilometrových rychlostních zkoušek Hukvaldy a Lešná. V neděli pak harmonogram obsahuje testy Juřinka, Poličná a Bystřička. První posádky dorazí na cílovou rampu na náměstí ve Valašském Meziříčí v nedělním odpoledni, krátce před 15. hodinou.

„Samozřejmě neustále sledujeme vývoj epidemiologické situace, jsme v kontaktu s Národní sportovní agenturou, s vedením Autoklubu a příslušnými hygienickými stanicemi. Poslední dny přinášejí pozitivní informace v návaznosti na pořádání sportovních akcí, což nás těší. Jako mezní datum rozhodnutí o konečné podobě akce v plánovaném termínu jsme si interně stanovili datum 26. února,“ uzavírá úvodní tiskovou informaci Jaromír Tomaštík.

Informačním kanálem 39. KOWAX Valašské rally ValMez 2021 je postupně aktualizovaná internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře