Sekretariát 30. ročníku BONVER Valašská rally zažil během středečního poledne první zatěžkávací zkoušku. Proběhla prezentace posádek, předání itineráře a zároveň začaly seznamovací jízdy na rychlostních zkouškách úvodní etapy.

Pořadatelům se hlásilo celkem 65 posádek z České republiky a Polska. Z čela startovního pole úvodního podniku sedmidílného seriálu Mediasport MMČR v rally 2011 nechybí ani jedna posádka. Jubilejní valaška se dále započítává do Mistrovství České republiky juniorů, Citroën Racing Trophy CZ a Renault R3 Clio Cup 2011.

Z původně přihlášených 70 posádek se omluvily pořadatelům čtyři. Na Valašsku se neobjeví Milan Liška (Mitsubishi Lancer EVO X, startovní číslo 22), Martin Vaško ze Slovenska (Mitsubishi Lancer EVO IX, startovní číslo 51), Ondřej Koubek (Škoda Fabia, startovní číslo 67) a David Suchařípa (Škoda Fabia 1,4, startovní číslo 69). Itinerář soutěže si nepřevzal ani Ladislav Belinger (Citroën C2 R2 Max, startovní číslo 70).

„Poplatek k účasti na shakedownu zaplatilo celkem 35 soutěžících. Z čela startovního pole nepojede na testovací rychlostní zkoušce pouze Václav Arazim. Z dalších jezdců vynechají shakedown Vladimír Barvík, Martin Bujáček, Marcel Tuček nebo Jaromír Tomaštík," upřesnila Eva Zavadilová.

Testovací rychlostní zkouška proběhne v pátek 25. března v době od 12.30 do 15 hodin na úseku Hrádky – Krhová v těsné blízkosti města Valašské Meziříčí. Na shakedownu nebude prováděn výběr vstupného.

 

Původní informace

Jelikož byla splněna podmínky deseti přihlášených posádek, pořadatelé shakedown připravují na pátek 25. března v době od 12.30 – 15 hodin. Pořadatelé se dohodli i přes počáteční komplikace s občany bydlícími poblíž komunikace v místní části Krhová, konkrétně v lokalitách Hrádky a Jehličná na podmínkách, za nichž budou moci být provedeny testovací jízdy soutěžních vozidel (úsek Hrádky – Krhová).

„Na základě této dohody a za předpokladu dodržení všech bezpečnostních podmínek město Valašské Meziříčí pořadatelům Valašské rally umožní využití místní komunikace k tomuto účelu," řekl starosta města Jiří Částečka. Testovací jízdy budou na téměř dvoukilometrovém úseku komunikace, která vede mimo zastavěné území.

Organizátoři však musí dodržet jak obecné bezpečnostní podmínky, tak podmínky, na nichž se dohodli s obyvateli lokalit. Jedná se především o ochranu majetku a zdraví a rovněž zabezpečení dostupnosti rodinných domů. „Po dobu konání testovacích jízd bude přítomna pořadatelská služba, která bude na bezpečnost kolem trasy dohlížet společně s Policií České republiky," uvedl Miroslav Hošák, ředitel BONVER Valašské Rally 2011.

Všechny soutěžní vozy na shakedownu musí projít technickou přejímkou. Trať bude po bezpečnostní stránce zajištěna v plném rozsahu jako na klasické rychlostní zkoušce.Důležitá informace je, že se nebude na testovací erzetě vybírat vstupné od diváků. „Vzhledem k tomu, že nelze předvídat v jaké frekvenci se objeví soutěžní vozy na trati, upustili jsme od výběru vstupného na tomto úseku. Určitě se objeví v dvouapůlhodinovém časovém rozpětí hluchá místa, kdy nepojede na trati soutěžní vůz například dvacet minut," vysvětlil ředitel Hošák.

Sdílet

O autorovi

Komentáře