Na Chicago Auto Show představil Volkswagen America rallykrosový speciál GRC Beetle s výkonem 412 kW.

Volkswagen Beetle vstoupí do prostředí motoristického sportu v USA letos v létě . Technikům se podařilo připravit závodní speciál s agregátem EA888 TSI, který dosahuje úctyhodného výkonu více než 600 koní a pohání všechna čtyři kola.

Andretti Autosport vytvořil společně s partnery Volkswagen Andretti Rallycross Team. V jeho barvách se představí dvojice jezdců, Tanner Foust a Scott Speed (zelená verze v designu 7UP). Z počátku sezony nastoupí jezdci s upravenými modely Polo, které využívají podvozek z VW Polo R WRC. Později budou pola nahrazena zmiňovaným GRC Beetle představeným v Chicagu .

Taner Foust s VW GRC Beetle

Tanner Foust, GRC šampion 2011 a 2012, bude pilotovat Rockstar Energy Drink Beetle. Foust je také velmi populární díky účinkování v americké verzi Top Gearu. Je také držitelem několika rekordů ve skocích a akrobacii s vozem.

Rallycross je nejrychleji rostoucí disciplínou motoristického sportu v USA. Přitahuje velké davy po celé zemi. Stejně populární jsou přímé přenosy v TV. Global Rallycross Championship zahajuje v květnu. Volkswagen Andretti Rallycross team představí poprvé GRC Beetle divákům na X Games v červnu v texasském Austinu.

Sdílet

O autorovi

Komentáře