KN - www.zavodnifiltry.cz od RIEGGER

ŠKODA Motorsport si na Rally Monte Carlo připomene legendární triumf značky před 40 lety na stejném místě. Vozy ŠKODA FABIA R5 továrního týmu se na startu nové sezony WRC2 představí s modrými a červenými pruhy. Před čtyřmi desetiletími triumfovali Václav Blahna se spolujezdcem Lubislavem Hlávkou s vozem ŠKODA 130 RS ve třídě do 1 300 ccm. Tento úspěch patří k milníkům 116leté tradice značky ŠKODA v motoristickém sportu, kterou v roce 2016 završil zisk titulu mistra světa.

2017_Skoda_Fabia_R_retrodesign_Monte Carlo 03

Mikkelsen posilou týmu

Zkušený pilot WRC Mikkelsen bude hostovat v továrním týmu ŠKODA, čímž se vrací ke svým kořenům. 27letý Nor zahájil svou cestu mezi nejlepší světové piloty rally v letech 2011 a 2012 ziskem titulu v Intercontinental Rally Challenge. Tehdy triumfoval s vozem ŠKODA FABIA SUPER 2000. Při prvních testech na sněhu v prosinci loňského roku se Mikkelsen společně s navigátorem Andersem Jægerem již seznámili s vozem ŠKODA FABIA R5.

Tým ŠKODA Motorsport bude jinak v roce 2017 spoléhat na oba své tovární jezdce Kopeckého a Tidemanda. Rychlý Švéd se se spolujezdcem Jonasem Anderssonem zúčastní po Rally Monte Carlo také druhého podniku mistrovství světa ve své domovině, Švédsku (9. až 12. února).

Tidemand/Andersson budou ve WRC 2 bojovat o to, aby navázali na úspěchy posádky Esapekka Lappi/Janne Ferm. Finové v roce 2016 s Fabií R5 poprvé získali pro tovární tým titul mistra světa v klasifikaci jezdců a spolujezdců.

S Kopeckým v MČR

Prioritou posádky Jan Kopecký a Pavel Dresler bude v roce 2017 účast v českém mistrovství v rally. Tam jsou po deseti startech s vítězným vozem ŠKODA FABIA R5 během posledních dvou let stále neporažení. V roce 2017 by mohli dosáhnout hattricku v titulech.

Rok 2016 byl pro mladoboleslavskou značku jedním z nejlepších roků na rallyových tratích po celém světě. Tým Škoda Motorsport získal titul mistrů světa, tři kontinentální a deseti národních titulů s vozy FABIA R5. Start na Rally Monte Carlo by měl být začátkem rovněž úspěšného roku 2017.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře