Už loni se objevila v předběžném kalendáři českých sprintů Rally Fulnek. Nakonec její první ročník byl kvůli pandemii zorganizován jako KOWAX Rallysprint, společně s Valaškou. Proto až letos se dočkáme oficiální premiéry ve dnech 6. – 7. srpna 2021. Navíc pod novým oficiálním názvem Rallysprint Fulnek – Odry.


Erzety v okolí Fulneku, Oder a Tošovic

Za přípravami závodu stojí zkušený pořadatelský tým Valašské rally ValMez. Ten už dříve lokalitu Fulnecka a Oderska ke své soutěži využíval.

„Protože se nám při Valašce podařilo obnovit další staronové úseky, umožnilo nám to vyčlenit RZ Odry a Fulnek do samostatného závodu. RZ Odry vždy patřila k tomu nejlepšímu, co české tratě nabízí, RZ Fulnek je sice rychlejšího charakteru, ale rovněž má svou kvalitu. K tomu letos přidáme jeden úsek v okolí Tošovic,“ naznačuje bývalý soutěžní jezdec a organizátor Jaromír Tomaštík.

Soutěž bude započítávána do šampionátů FIA CEZ Historic Rally, Autoklub Rallysprint Série, Autoklub České Trofeje v rally historických automobilů a do Poháru 2+. Více než desítku soutěžících slibuje i zařazení do Čermák a Hrachovec ADAM Cupu 2021.

Kowax Valašská rally 2019

Slavnostní start v pátek, závodit se bude v sobotu

Předběžný harmonogram závodu počítá v pátek 6. srpna v 17:30 hodin se slavnostním startem na náměstí ve Fulneku. Do sobotního závodu pak posádky vyrazí ze servisu ve Fulneku v 9:00 hodin. Harmonogram čítá šest rychlostních zkoušek na třech úsecích, celkem necelých sedmdesát ostrých kilometrů. První posádky lze očekávat v cíli po 15. hodině.

„Pořadatelský tým se těší na novou výzvu, na nové prostředí Fulnecka a Oderska. Připravujeme kompaktní závod, do kterého zapojíme obě blízká města. Fulnek díky slavnostnímu startu a servisu, Odry kontrolou přeskupení po dopolední sekci. V obou městech, kde cítíme velkou podporu, pak soutěž zpestří zajímavý program. Věříme, že díky blízkosti Barumky soutěž využije k testování řada jezdců a fanoušci uvidí početné a kvalitní startovní pole. Rádi bychom přivítali na startu více než stovku posádek,“ doufá Jaromír Tomaštík.

Aktivity kolem významného závodu republikové úrovně s sebou přinesou dopravní omezení ve Fulneku i v Odrách. Jedním z těch zásadních bude od pátku do soboty uzavření Náměstí Komenského ve Fulneku a úprava autobusové dopravy. Prosíme už dopředu místní obyvatele o toleranci.

„TRABANT Parade“ a další doplňkový program

Za to se místní i fanoušci mohou v pátek a v sobotu těšit na zajímavé akce. Nejprve budou spojené s prvním ročníkem Trabant Rally Fulnek – Odry. Vše odstartuje páteční výstava Trabant veteránů na Náměstí Komenského ve Fulneku, na sobotu je naplánována „Spanilá jízda“ mezi průjezdy soutěžních automobilů na RZ Fulnek. Více informací přineseme v samostatné tiskové zprávě.

Vrcholem doprovodných akcí na fulneckém náměstí, které pro vás připravilo MKC Fulnek, bude v sobotu 7. srpna od 17 hodin program společnosti Cirkus trochu jinak. Ti předvedou novocirkusovou inscenaci Cvičme v rytme, která je plná akrobacie, žonglování a tance. Od 19 hodin pak soutěžně-kulturní víkend ve Fulneku zakončí koncerty hudebních skupin Civilní obrana a populární slovenské kapely DESMOD.

Více informací k soutěži bude po začátku července zveřejněno na oficiální stránce www.rally-sprint.cz, řada novinek bude dostupná i na facebookovém profilu Rally Fulnek – Odry.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře