Dlouhá vynucená pauza způsobená pandemií nového typu koronaviru skončila. Oba české šampionáty mají za sebou úvodní podniky a další na sebe nenechávají čekat. Nejinak tomu je i ve Vyškově. Pořadatelé z Hanáckého rally klubu v AČR i přes počáteční problémy finišují přípravy letošního ročníku své soutěže, která je již tradičně zařazená do seriálu Liqui Moly Rallysprint série.


Rychlostní zkoušky bez výrazných změn

Na základě rozhodnutí orgánů Automobilového sportu Autoklubu ČR byla upravena koncepce XXVIII. Rally Vyškov. Soutěž se bude skládat ze tří rychlostních zkoušek, které se pojedou dvakrát. Celková délka tratí všech rychlostních zkoušek činí přibližně 60 kilometrů.

Rally Vyškov 2019

Vyškovští pořadatelé sice měli „v rukávu“ novou rychlostní zkoušku Hlubočanská, jejíž trať již byla odsouhlasena zainteresovanými obcemi, ale nakonec se rozhodli vsadit na osvědčenou trojici měřených testů Podivická, Ivanovická brána a Račická, jež budou mít menší úpravy oproti předešlým letům. Se zmiňovaným úsekem Hlubočanská se však počítá do budoucna.

 „Ač jsme měli v plánu novou rychlostní zkoušku, rozhodli jsme se vynechat právě jí, protože její kousek vedl po katastru, kde si místní lide úplně nepřáli, aby se v něm jelo. V příštím roce ale určitě budeme usilovat o vyřešení tohoto problému, abychom Hlubočanskou mohli zařadit do závodu,“ komentuje důvod této volby ředitel Rally Vyškov Jaromír Palásek.

K zásadní změně došlo znovu v umístění ředitelství rally. Kino Sokolský dům, kam bylo ředitelství pro letošní rok původně přesunuto, prochází od půlky července tříměsíční rekonstrukcí a souběžné využití prostorů pro ředitelství rally by bylo nereálné. Pořadatelé tedy využili nabídky pana Jaroslava Budíka a umístili ředitelství rally do prostorů vyškovského Hotelu Dukla. Prostory startu a cíle či servisní zóny zůstávají beze změn, tedy na parkovišti u okružní křižovatky u Agrodomu ve Vyškově a servisní zóna na betonové ploše jižně od areálu letiště Vyškov.


111 přihlášených posádek

Do druhé soutěže letošní Liqui Moly Rallysprint série se přihlásilo celkem 111 posádek. Nechybí kompletní špička, ani jezdci připravující se na další soutěž Mistrovství České republiky. Na start se postaví hned 2 vozy nejvyšší specifikace WRC a 12 speciálů R5. V rámci Rallysprint série odstartuje 102 posádek, dalších 9 jich pak bude bojovat v klasifikaci Poháru pořadatele.

Rally Vyškov 2019

Mezi hlavní adepty na absolutní vítězství můžeme řadit Jaromíra Tarabuse, který se na Vyškovsku představí s vozem Hyundai i20 WRC. Vysoké ambice bude mít také Petr Semerád se Škodou Fabia Rally2 Evo, Jan Černý nebo Roman Odložilík s vozy Volkswagen Polo GTI R5, Ondřej Bisaha či Martin Vlček se speciály i20 R5 od automobilky Hyundai. Největšími favority v rámci hodnocení Rallysprint série jsou Jan Dohnal s Renaultem Clio S1600, či René Dohnal s novým Peugeotem 208 Rally4. Rally Vyškov 2020 slibuje velmi zajímavou podívanou, čemuž nasvědčuje jak pestrost vozů ve startovním poli, tak i účast hned několika adeptů na vítězství v každé kategorii.

„S přihlášenými posádkami jsme spokojeni. Sešly se nám zde špičkové vozy, na které bude radost se dívat. Doufali jsme, že se přihlásí takový počet, přestože doba není jednoduchá,“ říká ředitel Rally Vyškov Jaromír Palásek.

Rally Vyškov odstartuje 12. září v 9 hodin ráno na parkovišti u okružní křižovatky u Agrodomu ve Vyškově. Vítěze fanoušci přivítají po absolvování 6 rychlostních zkoušek na stejném místě po 15. hodině.

Veškeré dostupné informace o Rally Vyškov 2020 jsou k vidění na oficiální webové stránce www.rallyvyskov.cz, další budou postupně přibývat. Sledovat můžete také facebookový profil Rally Vyškov.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře