Valašsko ožije o víkendu rallysportem. V sobotu 30. října 2021 se uskuteční 17. ročník RENTOR – PARTR Rally Vsetín 2021. Soutěž bude posledním závodem Rallysprint Série, Poháru 2+ a České Trofeje v rally HA.


Mapy rychlostních zkoušek Rally Vsetín 2021
Seznam přihlášených posádek Rally Vsetín 2021


Tři rychlostní zkoušky ve dvou průjezdech

Rally Vsetín se v posledních letech výrazně nemění. Fanoušci, kteří pravidelně míří na Valašsko za rallysportem, tak ani letos nic nepřekvapí. Na posádky čeká kompaktní trať s délkou 137,86 km. Opět se bude závodit na třech úsecích, tentokrát shodně ve dvou průjezdech (celkem 66,64 km). Posádky absolvují tradiční testy Hošťálková (Hošťálková – Hošťálková), Semetín (Hošťálková – Semetín) a Jabloňová (Vsetín – Růžďka – Horní Jasénka – Vesník).

Rally Vsetín 2019

Na každém úseku pořadatelé vybrali zajímavé pasáže – divácká místa. Ty budou uvedeny v oficiálních mapách na webu soutěže v sekci Diváci. Na čerpacích stanicích na Vsetínsku jsou zároveň v prodeji oficiální programy se seznamem přihlášených posádek.

Na testu Hošťálková doporučuje průjezd točnou na výjezdu z obce, následně pravé odbočení u chaty na Trojáku s přehlednými úseky kolem rozhledny Maruška a diváci si přijdou na své i v pasážích před cílem.

Semetínská zkouška je hůře dostupná, ale kdo si něco málo vyšlápne, najde „v hoře“ mnoho zajímavých pasáží, rychlých i pomalých zatáček. Přístup od Semetína bude od hájenky omezen.

Poslední test Jabloňová láká na levé odbočení pod Dušnou, průjezd točny ve Vsetíně – Jasénce a pasáže ve sjezdu do cíle zkoušky,“ popisuje ředitel soutěže Petr Gryger.

Pro místní obyvatele však s pořádáním soutěže souvisí i další dopravní omezení. „Hlavně bude omezen průjezd ze Vsetína přes Hošťálkovou do Zlína, stejně jako ve směru přes Troják do Bystřice pod Hostýnem (7:45 – 15:15 hod.). Zásadní komunikací je i cesta ze Vsetína přes Dušnou do oblasti Bystřičky a dále na Valašskomeziříčsko a Rožnovsko (9:00 – 16:30 hod.). Chceme požádat obyvatele o pochopení a dopředu se omlouváme za případné komplikace,“ doplňuje Gryger.

Řada fanoušků jistě zavítá i do servisního areálu na Vsetíně, v ulici U Bečvy a v okolí městského stadionu Ohrada. Právě z těchto míst posádky v 8:30 hodin odstartují přejezd k tratím rychlostních zkoušek. Během dne tam posádky letos zavítají pouze jednou (cca 11:14 – 13:00). Po absolvování kompletní porce rychlostních zkoušek budou první posádky očekávány na cílové rampě u Autosalonu Škoda krátce po 14. hodině.

Více než sedmdesátek posádek na startu ve Vsetíně

Pořadatelský tým Autoklubu Vsetín – město v AČR přijal k datu uzávěrky 75 přihlášek. Aktuálně eviduje omluvenky Jana Pilaře (po havárii na Rally Morava) a Aleše Jirátka (motor).

Jedenáct účastníků se zapsalo do Poháru 2+ (pro čtyřkolky), včetně většiny jezdců z čela průběžné klasifikaci tohoto seriálu. Už zmíněného Romana Odložilíka budou chtít v cestě za vítězstvím potrápit jezdci na Fabiích R5 / Rally2 (Miroslav Jakeš, Adam Březík, Dominik Stříteský), značku hyundai osedlají Martin Vlček a Petr Trnovec, s Fordem zabojuje Karel Trněný. Právě Martin Vlček, Adam Březík a Karel Trněný jsou adepty na zbylé stupně vítězů v Poháru 2+.

Do bojů o čelní příčky jistě zasáhnou i dva slovenství jezdci Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS WRC) a Vladimír Hanuš (Hyundai i20 R5) v rámci Poháru pořadatele.

Rally Vsetín 2019

V Rallysprint Sérii je potvrzena neúčast Jana Dohnala, o to více potěšila přihláška Jaromíra Tarabuse. Ten už na Barumce ukázal za volantem Peugeotu 208 Rally4 svou rychlost, tentokrát budou patřit k jeho konkurentům Egon Smékal, David Štefan (všichni třída 5), nejrychlejší jezdci třídy 6 Petr Daniel, Martin Lehký, Petr Zedník, Michal Srb či vítěz třídy 9 na Rally Morava Filip Ocelka. Třída 6 bude s 17 vozy nejpočetněji zastoupena ve startovním poli (včetně devíti účastník Čermák a Hrachovec ADAM Cupu).

RENTOR – PARTR Rally Vsetín bude i posledním závodem letos nově vzniklého seriálu České Trofeje v RHA. Na startu se objeví deset vozů, mezi favority musíme jednoznačně zařadit piloty rychlých vozů Lada VFTS Martina Černého a Petra Němce.

Všechny aktuality můžete sledovat na webové stránce soutěže www.vsetinrally.cz

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře