Rozhovory

Pavel Janeba „70“ – „Ke každé věci je nutné komunikovat“

Na sklonku loňského roku oslavil sedmdesátiny Pavel Janeba. Většina fanoušků ho zná jako bývalého šéfa továrního týmu Škoda Motorsport.

David Tomek – „R5 je neskutečná raketa“

Sen Davida Tomka jít ve šlépějích svého otce se začal naplňovat v roce 2005, kdy usedl za volant. Dokonce došlo i na rodinný souboj přímo na tratích rychlostních zkoušek.

Petr Zedník – „Staré auto už nechci“

Kroměřížský jezdec Petr Zedník loni slavil hned několik kulatých jubileí. Jeho soutěžní kariéra trvá neuvěřitelné čtyři dekády, čtvrtstoletí usedá za volanty vozů značky Ford a posledních 15 let startoval věrně s atraktivní kitovou Fiestou S1600.

MČR historické automobily 2020

MČR v rally HA 2020 – Historicky nejpodivnější sezóna

Soutěžácká sezóna 2020 byla časově velmi omezená, na našich tratích se soutěžilo pouze v časovém okénku od července do začátku října.

Technika

Škoda v motorsportu (1. díl): Škoda Octavia 1200 TS Super

Značka Škoda letos slaví neuvěřitelných 120 let aktivit v motoristickém sportu. Úvodní článek věnujeme Škodě Octavii TS, která byla na počátku šedesátých let prvním „zákaznickým“ vozem pro jezdce rally.

Novinky kategorie Rally4

Populární dvoukolky s přední poháněnou nápravou v posledních letech zažívají velké změny. Zatímco dříve byla v kategorii R2 standardem čtyřválcová atmosférická šestnáctistovka, vozy Rally4 mají pod kapotami přeplňované tříválce o objemu 1,0 nebo 1,2 litru. Tento trend letos naruší nový Renault Clio Rally4, který disponuje čtyřválcovou třináctistovkou.

Škoda Fabia Rally2 evo 2021

Asi každý z fanoušků rallysportu sledoval úvod světového šampionátu – Rallye Monte Carlo. Tam si odbyla premiéru Škoda Fabia Rally2 evo ve specifikaci 2021.

Historie

Ivan Rejmon – „Závodili jsme všichni tři“

Auto Rejmon a časopis Vlasta na trabantu, to byl svého času pojem. A není bez zajímavosti, že Jan, Pavel a Ivan Rejmonovi mají na svém kontě dohromady v soutěžích více než tři sta startů.

WRC+ERC

ERC 2021: Evropa znovu posouvá termíny

Seriál mistrovství Evropy měl loni navzdory mnoha omezením vysokou úroveň a fanoušci i pořadatelé věří, že se letos budou vyrovnané souboje špičkových jezdců opakovat.

WRC: Rallye Monte­ Carlo – Ogier přepsal historii Monte

I když Sébastien Ogier na testu před Monte totálně „rozebral“ jednoho týmového yarise, na francouzských tratích nenašel přemožitele a vyhrál slavný závod už poosmé. Kompletní stupně vítězů pro Toyotu vzhledem k druhému místu Elfyna Evanse zhatil až v závěru soutěže Thierry Neuville s hyundaiem.

Rallye Dakar 2021

Stará známá jména opět opanovala své kategorie na letošním Dakaru.

Martin Prokop – „Se Shrekem nechci teď závodit. Chci se vrátit do WRC“
Martin Macík – „Na vyhrané etapy nejezdíme, ale potěšily nás“

Rallye Dakar 1991 – Konec starých časů

Před 30 lety představila Rallye mezi Paříží a Dakarem svůj 13. ročník. Bylo to naposled, kdy závodníci přejeli celou Saharu, od Středozemního moře přes nitro Nigeru až k Růžovému jezeru.