Také v roce 2016 nebudete ochuzeni o nová čísla magazínu Rally. Jednička právě v prodeji…

Michal Hrabánek

Škoda Motorsport a MČR k sobě patří
O průběhu premiérové sezony s vozem Škoda Fabia R5 a o výhledu do té aktuální jsme si povídali se šéfem týmu Škoda Motorsport Michalem Hrabánkem.

RALLY 01 - Michal Hrabánek

Jaromír Tomaštík

O restartu Valašské rally
Stejně jako vloni začne domácí mistrovská sezona v polovině dubna Valašskou rally.

Roman Kresta

Ve vztahu k závodění se nic nemění
Roman Kresta po Barum rally 2014 pověsil závodní kombinézu "na hřebík" a nic se na tomto faktu nezmění ani v letošním roce.

RALLY 01 - Roman Kresta

Preview ERC 2016

Zatímco loni v únoru už měl seriál mistrovství Evropy za sebou dvě zimní soutěže, letos se začne až v březnu na Kanárských ostrovech.

Karin Thannhäuser

Rallyová dáma
Jen loni se Karin Thannhäuserová radovala vedle Hermanna Gassnera z triumfů v seriálech ADAC rallye masters a Mitropa Rally Cup…

1986 – Poslední bitvy skupiny B

Před třiceti lety vrcholila zlatá éra rallysportu. Sezona 1986 slibovala obrovskou bitvu továrních speciálů skupiny B. Suverénní Peugeoty 205 T16 začala porážet nová Lancia Delta S4, do hry o vítězství se vrátilo okřídlené monstrum Audi Sport Quattro S1 E2 s Röhrlem za volantem. Karty chtěl míchat britský MG Metro 6R4, premiéru si odbyl nešťastný projekt Citroënu BX 4TC a na scéně se konečně objevil i nadějný Ford RS 200. Očekávané dramatické souboje však nabídly pouze obě úvodní zimní soutěže v Monte Carlu a ve Švédsku.

RALLY 01 - MC a Sweden rally 1986

WRC 2016

Rallye Monte Carlo / Rally Sweden
Sébastien Ogier s Julienem Ingrassiou vstoupili do WRC 2016 dvěma triumfy, což se možná úplně nečekalo…

Hyundai NG i20 WRC

Auto na jednu sezonu
Korejskou novinku čeká jepičí život. Na světových kolbištích bude závodit pouze jedinou sezonu. Podstatně větší perspektivu bude mít klientský speciál kategorie R5.

RALLY 01 - Hyundai NG i20 WRC

Ford Fiesta R5 Evo

Těžký kalibr proti fabii
Škoda Fabia R5 udělala v táboře vozů kategorie R5 pořádné zemětřesení. M-Sport se rozhodl přesvědčit své zákazníky o přednostech nové evoluce Fiesty R5 továrním nasazením Elfyna Evanse do seriálu WRC2. Po triumfu v Monte Carlu porazil tovární jezdce Škody Motorsport i ve Švédsku. Podívejme se, jaké technické trumfy nabízí Ford Fiesta R5 Evo.

Rally Dakar 2016

"Peter" přepsal historii

Jan Tománek – Ve špičkovém týmu je Dakar jednodušší

Mirek Zapletal – Značka Dakar dává tomuto závodu punc
Miroslav Zapletal se na Dakar vrátil v kategorii automobilů po dlouhých šesti letech. Tehdy v Jižní Americe těžce havaroval. Letos nastoupil v plné síle, s cílem navázat na fantastickou sedmou příčku z roku 2009. V mnohem nabitější konkurenci se sice do první desítky nevměstnal, ale i 16. pozice absolutně a první místo mezi "soukromníky" budou jistě patřit do výčtu největších úspěchů majitele dřevohostického týmu Offroadsport.

Marek Chytka

Dakar je vášeň

RALLY 01 - Marek Chytka

Sdílet

O autorovi

Komentáře