Jedinečná přehlídka závodní techniky Race Retro v britském Coventry se blíží. Letošní ročník bude zasvěcen mimo jiné oslavám značky Porsche.

Závodní vozy na Race Retro

1.2.2012 – Festival závodní historie v britském Stoneleigh Parku uvítá kromě letošní hvězdy, značky Porsche, také řadu dalších legendárních rallyových speciálů.

Letošník ročník bude oslavou značky Porsche. Fanoušci budou mít možnost spatřit několik unikátních vozů. Mezi nimi Gr. B Porsche 911 SCRS z roku 1984 a speciál Porsche 914-6, za jehož volantem se vystřídají zpěvák kapely Jamiroquai Jay Kay (majitel vozu) a legenda rally Bjorn Waldegard (článek o Porsche 914-6 ZDE).

Značku Porsche doplní na Rally Stage další legendy rally sportu. Diváci budou mít možnost spatřit naživo vozy Aston Martin V8 Rally GT, ex-tovární speciály Audi quattro, Ford RS200, MG 6R4, Lancia 037, Peugeot 205T16, Porsche RSR s podporou Stratos, Rover V8 SD1, Manta 400, TR7V8 a v neposlední řadě ikonické Rothmans Escorty.


Pozvánka na Race Retro

26.12.2011 – Anglický Stoneleigh Park na periferii Coventry bude opět hostit přehlídku nejslavnějších vozů historie motorsportu. Ve dnech 24. – 26. února budou mít fanoušci motorsportu možnost v šesti halách shlédnout legendární závodní vozy a motocykly z nejrůznějších období hoistorie motoristického sportu.

Stejně jako loni, kdy pořadatelé vzdali hold značce Lancia a výročí vozu Jaguar E – type, také letos pořadatelé oznámili VIP značky, kterým bude věnována mimořádná pozornost. Za motocykly bude oslavována historie Honda Racing Corporation (HRC), značka Porsche bude velebena mezi automobily.

VIDEO – Race Retro 2010

Porsche – celebrita Race Retro 2012

Od roku 1948, kdy sjel z výrobní linky legendární model 356, první sportovní vůz s logem Porsche, až po nejnovější super sport 911 GT2 RS, Porsche neúnavně pracovalo na budování dobrého jména svých automobilů na závodních tratích. Vysoce oktanová filozofie značky se následně promítala do produkčních vozů a umožňovala majitelům prožitek stejný, který si mohli dopřát závodní jezdci.

Sportovní úspěchy značky Porsche budou v Coventry reprezentovat nejslavnější vozy historie. Kromě vystavených exemplářů v Hall 1, proběhne představení nejslavnějších modelů na trati v parku. „Live action“ se odehraje v režii bývalých továrních jezdců. Diváci tak budou moci sledovat naživo nezaměnitelné křivky legendární „devětsetjednáctky“ za zvukového doprovodu brumlavého boxeru. Příznivce rally potěší zřejmě nejslavnější model Porsche, který kdy „zametal“ rychlostní zkoušky, PORSCHE 911 RSR 1973:

Největší slávu však značce vydobyl ve spojení se značkou Rothmans okruhový speciál Porsche 956 závodící v legendární Group C. V rámci prostor Hall 2 proběhne velkolepé představení historie tohoto speciálu s názvem ‚The Porsche 956 at Thirty‚.

 

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře