Peugeot Sport Dealer Team v Dánsku připravuje Peugeot RCZ pro rally, v naději, že bude moci odstartovat již na Rally Wikinger v Německu 22.-24. března.

Tým chystá dva exempláře tohoto vozu. První pro Kjeld Seidlera, který se bude účastnit podniků rally souběžně s dalším vozem 207 S2000. Model RCZ původně připravil Peugeot Sport ve Francii pro okruhové závody v národním Racing Cupu. V Dánsku pak vozy prošly úpravami pro rally. Nejzásadnější změny proběhly pochopitelně v oblasti podvozku. Vůz je nyní schopen absolvovat kromě asfaltových podniků také závody na šotolině. Ze stejného důvodu bylo třeba zesílit ochranu nejexponovanějších částí vozu. Druhý Peugeot RCZ bude pilotovat několikanásobný dánský rally šampion Jens-Ole Kristiansen v rámci sprintů.

Další informace ohledně homologace zjišťoval Martin Holmes přímo v Dánsku. Podle vyjádření z týmu nemají vozy homologaci FIA, disponují pouze národní dánskou. Propozice německé Rally Wikinger umožňují start vozidel s touto homologací.

Motoricky by měl být Peugeot RCZ Rally vybaven stejným agregátem, který je použit v modelu 207 RC. Převodovka pochází od Sadev.

Civilní verze Peugeot RCZ v prezentaci Thierry Neuvilla

 

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře