Na seznamu přihlášených týmů před Švédskou rally překvapivě chybí jedno z velkých jmen, Petter Solberg World Rally Team. Petter se zúčastní prvního podniku šampionátu WRC s vozem Citroën DS3 WRC a pokud bude bodovat, pak pouze v klasifikaci jezdců.

Solbergův manažer Ken Rees uvedl: „Neměli jsme prakticky žádný čas registrovat se pro Švédskou rally. Pravidla pro registraci totiž ukládají podmínku, startovat na všech podnicích, ke kterým se zavážete. Nesplnění závazku znamená vysokou finanční pokutu."

Otázka zajištění sezony a především dostupnost vozu byla ještě donedávna otevřena. Krátce před startem zahajovacího podniku WRC ve Švédsku, ale přišla nabídka od Citroënu. „Citroën potvrdil možnost startovat s jedním z vozů až na poslední chvíli. Jelikož jsme neměli jistotu startu, nechtěli jsme riskovat sankce a registraci jsme nepodali," upřesnil Rees a dodal: „Naším záměrem je odstartovat na všech třinácti podnicích. A je jedno zdali jako registrovaní, či nikoli. Být na seznamu týmů pochopitelně skýtá určité výhody. Lepší místo v servisní zóně a především vetší prestiž před zraky našich obchodních partnerů. Na druhou stranu nejste svázaní technickými předpisy, kterým podléhají registrované týmy." Na Švédské rally si v případě umístění na bodované příčce připíše Petter body pouze do klasifikace jezdců. Podle aktuálních informací se má nakonec objevit PSWRT na zmiňovaném seznamu při Rally Mexiko.

Seznam týmů přihlášených na Švédskou rally 2011:

CITROËN TOTAL WORLD RALLY TEAM
1. Sébastien Loeb (FRA) / Daniel Elena (MCO)
2. Sébastien Ogier (FRA) / Julien Ingrassia (FRA)
FORD ABU DHABI WORLD RALLY TEAM
3. Mikko Hirvonen (FIN) / Jarmo Lehtinen (FIN)
4. Jari-Matti Latvala (FIN) / Mikka Anttila (FIN)
M-SPORT STOBART FORD WORLD RALLY TEAM
5. Henning Solberg (NOR) / Ilka Minor (AUT)
6. Mads Østberg (NOR) / Jonas Andersson (SWE)
ICE1RACING WORLD RALLY TEAM
8. Kimi Räikkönen (FIN) / Kaj Lindström (FIN)
FERM POWER TOOLS WORLD RALLY TEAM
9. Dennis Kuipers (NLD) / Frederic Miclotte (BEL)
MONSTER WORLD RALLY TEAM
43. Ken Block (USA) / Alex Gelsomino (ITA)

Vyjasnění situace ohledně sezony 2011 potvrzují také další informace z kruhů PSWRT. Minulý týden Petter podepsal smlouvy s dvěma hlavními sponzory, EnterCard a TOOLS, se kterými spolupracuje od roku 2009. Obě společnosti se mají stát hlavními oporami týmu v roce 2011. "Jsem velmi rád, že se nám podařilo prodloužit spolupráci o další rok. Je velmi důležité, mít za sebou silné partnery. Úspěch, kterého jsme dosáhli v loňském roce, je především jejich zásluhou."

IRC – Monte Carlo rally: Petter spokojen s testy (VIDEO)

Momentálně se Petter Solberg připravuje na svůj debut v IRC, kde bude již příští týden startovat s vozem Peugeot 207 S2000. Na slavné Monte Carlo rally závodil Solberg naposledy v roce 2008. Přesto se na svou premiéru velmi těší. Poslední testy potvrzují Petterův potenciál, což dokládá v komentáři také týmový manažer Rees: "Petter je velmi spokojený s průběhem testů. Máme za sebou perné čtyři dny a mnoho ostrých kilometrů. I přesto, že se jedná o Petterovu první zkušenost s vozem specifikace S2000, mám dojem, že již začíná přicházet věci na kloub."

Monte Carlo rally startuje příští týden. Sportovní kanál EUROSPORT chystá vyčerpávající program včetně LIVE přenosů. Již nyní jsou ve vysílání zařazeny vzpomínky a pohledy do historie slavné soutěže, která se začal psát před sto lety.

Informace k Rally Monte Carlo naleznete ZDE
Informace ke Švédské rally naleznete ZDE

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře