Několik týdnů nejistoty a čekání na vývoj epidemiologické situace uzavírá dnešní rozhodnutí organizačního výboru. Navzdory všem komplikacím a omezením můžeme oznámit, že se první ročník Moravian Wallachia Classic uskuteční v avizovaném termínu 25. a 26. června 2021.


Přípravy opět nabírají nejvyšší rychlost

Jakkoli se mohlo zdát, že je na „východní frontě“ klid, opak je pravdou. Ještě do minulého týdne nebylo jasné, zda či za jakých podmínek bude možné první ročník MWC uspořádat. Přípravy však v rámci možností probíhaly, pouze se vinou vládních opatření zpomalily. Zásadním pro konečné rozhodnutí byl termín uzávěrky přihlášek 15. 5. 2021. Na základě vyhodnocení aktuální epidemiologické situace, s přihlédnutím ke stavu přihlášek a po dohodě s partnery MWC padlo rozhodnutí uspořádat I. ročník v plánovaném termínu.

Moravian Wallachia Classic se uskuteční ve dnech 25. – 26. června 2021 s centrem ve Velkých Karlovicích. Trať vede po nejzajímavějších místech Valašska, bude měřit téměř 500 km a její součástí bude minimálně 12 měřených úseků. Páteční etapa s názvem Srdce Valašska nabídne účastníkům cca. 215 km. Lákadlem páteční etapy bude bezesporu coffee break na lázeňské kolonádě v Luhačovicích.

Druhý den se startovní pole přesune do podhůří Beskyd a na Valašskolašské pomezí, kde jej čeká zbývající porce bezmála 275 kilometrů.

V této části setinové rallye se můžou posádky těšit na návštěvu kopřivnického polygonu TATRA, kde změří jezdecké i navigační schopnosti při dvou testech přesnosti. Třešničkou na dortu a stylovým vyvrcholením sobotního programu bude cíl v malebném prostředí Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm.

LAST MINUTE novinkou je značkový pohár TATRA, který bude vypsán pro majitele kopřivnických veteránů v případě účasti dvou a více účastníků.

Zvýhodněné startovné a prodloužené termínu přihlášek

Zvýhodněné startovné a prodloužení uzávěrky přihlášek S jistou dávkou pochopení jsme přistoupili k výběru startovného. Vzhledem k okolnostem bylo rozhodnuto zachovat zvýhodněné startovné pro první ročník až do uzávěrky přihlášek. Poslední úpravou je pak posun termínu uzávěrky přihlášek. Po domluvě s organizátory z ČK Motorsport jsme stanovili konečné datum pro příjem přihlášek shodně se Spring Classic na 23. 5. 2021.

RAZULA Classic Park – centrum rallye Centrum MWC se s konečnou platností přesouvá pod sjezdovku RAZULA do prostor stejnojmenného bistra. RAZULA Classic Park poskytne zázemí po oba dny posádkám, organizátorům i hostům. Start obou etap je na přilehlém parkovišti pod hotelem Lanterna. Vedle bistra bude účastníkům k dispozici párty stan a terasa, kde proběhnou oba plánované večery.

Bližší podrobnosti naleznete na webu rally https://www.mwc.cz/, kde je už v tuto chvíli zveřejněn předběžný seznam přihlášených posádek.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře