Šampionát Middle East Rally Championship 2012 uzavřela o víkendu Dubai International Rally.

Nasser Al-Attiyah získal díky prvenství na Dubai Int. Rally už osmý titul v seriálu FIA Midle East Rally Championship.

Poslední závod šampionátu opanovaly vozy Ford Fiesta RRC, které obsadily první tři pozice. Vozy specifikace RRC obsadily prvních sedm příček. Nasser Al-Attiyah zvítězil stylem start – cíl, vyhrál jedenáct z dvanácti měřených testů.

Jeho největší konkurent v boji o titul Abdulaziz Al-Kuwari byl vzdálen časům lídra a nakonec v poslední zkoušce odstoupil z druhé příčky. Tu nabídl Abdullahovi Al-Qassimimu.

Abdullah o ni v průběhu závodu přišel jen kvůli penalizacím. Díky novému systému sledování vozů se totiž výrazně zpřísnily průjezdy zatáček. Za překročení vzdálenosti při "katování" zatáček byla jezdcům udělována půlminutová penalizace. Abdullah ji obdržel hned třikrát, Rasheed Al Ketbi dokonce šestkrát.

Abdullahova bratra Khalida Al Qassimiho vyřadil z boje o čelní příčky dvojitý defekt.

Manfred Stohl s nejrychlejším vozem produkční skupiny odstoupil kvůli problémům s motorem, osmá příčka tak připadla turecké pilotce Burcu Cetinkaya.

Manfred Stohl  Dubai 2012

Výsledky Dubai Int. Rally:

1. Al Attiyah/Bernacchini Ford Fiesta RRC 2:08:40.8
2. A. Al Qassimi/Lancaster Ford Fiesta RRC 2:12:19.7
3. Al Ketbi/Al Kendi Ford Fiesta RRC 2:18:07.1
4. Al Marri/Arena Mini JCW S2000 2:29:11.4
5. Al Suwari /Beech Ford Fiesta RRC 2:24:00.3
6. K. Al Qassimi/Martin Ford Fiesta RRC 2:24:27.6

 


Přebor sponzorů WRC?!

Dubajská rally patří mezi nejprestižnější podniky šampionátu MERC. Pro našince exotický podnik stojí za pozornost z několika důvodů.

S největší pravděpodobností 8 vozů specifikace RRC s přeplňovaným motorem o objemu 1.6l uvidí diváci v Dubaji. Šest Fordů Fiesta doplní dvojice MINI JCW. Na startu bude chybět už jen značka Citroën.

Fiesta RRC Nassera Al-Attiyaha

Za osmým titulem šampiona MERC vyrazí Nasser Al-Attiyah. Se startovním číslem jedna jako průběžný lídr mistrovství stojí velmi blízko svému dalšímu triumfu. Nasserovo jméno bylo v posledních dnech skloňováno v souvislosti s podáním pomocné ruky týmu M-Sport (článek ZDE). Pod novým názvem Qatar M-Sport WRT absolvuje společně s dalšími dvěma jezdci část sezony WRC. Definitiva Nasserova programu v MS závisí mimo jiné také na jeho plánech startů v MERC.

Fiesta RRC Khalida Al Qassimiho

Dubajská rally bude druhým startem od návratu Khalida Al Qassimiho. Pilot z Abu Dhabi patří společně s Al-Attiyahem k štědrým "strýčkům" z východu. Ti svými penězi pomáhají udržet v otáčkách kolotoč světové rally. Ačkoli Al Qassimi stojí za mistrovským týmem Citroën, v Dubaji usedne za volant Fordu Fiesta RRC.

Share.
Leave A Reply