Jezdec Czech Ford National Teamu Martin Prokop zakončil sezonu třetím místem v šampionátu SWRC. Bere jihlavský rodák tento výsledek jako pěkný dárek pod vánoční stromeček?

„Sezonu určitě nevnímám špatně. Neustále jsme útočili na nejpřednější příčky, doufali jsme, že můžeme vyhrát. Proto konečný výsledek trochu zamrzí.
Ale určitě to nebyl špatný rok. Jezdil jsem s novým autem, zajeli jsme pěkné závody. Nyní víme, abychom byli rychlejší a konkurenceschopnější, musíme mnohem víc makat. Více testovat, jezdit. To jsme nedělali a určitě to v konečném výsledku chybělo."

Pro Martina Prokopa jsou vánoce chvílemi, které po celoročním shonu tráví v rodinném kruhu. „Každý rok je to určité zastavení. Alespoň pár dní svátků se snažím nic neorganizovat, hodit vše za hlavu. Ale více než křesťanský význam vánoc vnímám tyto dny jako možnost relaxovat, mít pár dní absolutní pohody, kdy se společně sejde celá rodina."
Poslední dny letošního roku stráví Martin Prokop na horách. „Už se moc těším, nad ničím tam nebudu muset přemýšlet," vysvětluje.

V závěru letošní sezony Jipocar Racing testoval nové komponenty Fiesty Super 2000. Co tedy M-Sport nabízí pro sezonu 2011 nového?
„Měl jsem možnost v Anglii testovat novou verzi fiesty a posun byl znát. Bohužel když jsem měl začít jezdit s novým motorem, pokazil se. Proto jsem ho nepoznal, ale celkově je nová fiesta určitě proti mému vozu o krok dál.
Změny doznal systém transmisí, tlumiče i motor. Navíc se technici zaměřili na vyřešení problémů, které všechny trápily v průběhu sezony (řízení a alternátor). Fiesta bude určitě rychlejší a doufám, že se posuneme dopředu, když do této verze půjdeme."

Z toho vyplývá, že vaší prioritou zůstane seriál SWRC.
„To mohu potvrdit. Výběr soutěží byl relativně jednoduchý. Z osmi závodů se vybíralo sedm.
V rámci SWRC se objevíme v Mexiku, na Sardinii, na Akropolis, ve Finsku, v Německu, ve Francii a ve Španělsku. Černého Petra dostalo Jordánsko.
Mrzí mě, že v kalendáři SWRC chybí třeba Švédsko, Argentina nebo Austrálie. Byly to klasické závody, v nichž bych chtěl startovat.
Na druhou stranu existuje možnost startovat na některém dalším závodě MS s novým speciálem WRC. Třeba v Portugalsku nebo Walesu. Tuto variantu zvažujeme."

A co nějaký start v Česku?
„Rádi bychom se doma objevili. Podle kalendáře by mohla být vyvoleným závodem stejně jako letos Rally Bohemia."

Sdílet

O autorovi

Komentáře