Sedminásobný vítěz amerického závodu Rally in the 100 Acre Wood Ken Block chce v sezoně 2021 bojovat o osmé prvenství v této soutěži. Překvapivě v kokpitu Škody Fabie R5+!


Rozchod s Fordem a námluvy se škodovkou?

Poprvé za více než deset let se nejznámější americký rallyový jezdec a gymkhanový showman objeví na tratích ve voze jiné značky, než Ford. Na konci roku oznámily obě strany definitivní rozchod.

Block debutuje s vozem české značky pod hlavičkou týmu McKenna Motorsport. V pondělí už speciál R5+ testoval. Specifikace Fabie je přepracována ze standardního vozu kategorie R5 dle předpisů americké třídy A4 O4WD. 

“Škoda je pro mě zajímavým vozem, velmi podobným Fordu Fiesta, se kterým jsem loni startoval na Rally Barbados” řekl Block. “Když už mluvím o škodovce, jedná se v několika posledních letech o velmi úspěšný speciál specifikace R5 jak v kategorii WRC2, tak v regionálních šampionátech. Doufám, že si na vůz rychle zvyknu a se spolujezdcem Alexem Gelsominem budeme moci bojovat o osmé vítězství v Acre Wood Rally” dodal.

Zatím se jedná o jednorázový start. Block prozatím nedospěl k rozhodnutí, kam a s vozem jaké značky se bude jeho kariéra dále ubírat.

Ken Block Škoda Fabia R5+

Rally in the 100 Acre Wood

Rally in the 100 Acre Wood 2021 se bude konat v termínu 19.-20. března. Tratě o délce 102 mil pokrývá ze 100%  šotolina a její centrum se nachází ve městě Salem (stát Missouri). Seznam přihlášených čítá úctihodných 94 dvojic. 

“Acre Wood rally miluji, její tratě zcela vyhovují mému jezdeckému stylu. Rychlé a přitom technické”. 

Ken Block Alex Gelsomino

Block se na start v Salemu postavil už devětkrát, sedmkrát vyhrál a dvakrát odstoupil pro technickou závadu. Naposledy to bylo v roce 2019, kdy jej z boje vyřadila porucha Fordu Escort RS Cosworth.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře