„Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani vy…“ Půjčil jsem si úryvek z textu božského Karla jako znělku pro moji upoutávku. Než se nadějeme, bude tu jaro…léto.. no a je třeba začít pomalu plánovat, kam vyrazit za vrčícími autíčky. Máte rádi „historiky“? Tak to jste tady správně!

S revivalovými akcemi, na kterých jsou k vidění závodní auta, která brázdila tratě rychlostních zkoušek před několika desítkami let, se v posledních letech roztrhl pytel. Já bych proto rád vyzdvihl ty nejzajímavější a taky ty pro našince nejlépe dostupné.

08.-09. července 2016 / Gr.B Rallylegenden / Saalfelden am Steinernen Meer / Rakousko

Rakouské Alpy tvoří majestátní kulisu této poměrně mladé rally-akce. Vždyť letos se jedná o teprve čtvrtý ročník. I za tak krátkou existenci si ale našla spoustu příznivců z řad fanoušků i jezdců. Pokud si potrpíte na historiky, ale nepohrdnete i technikou podstatně mladší, je tohle událost právě pro vás. Vše v přátelském balení. Letošní pokračování okoření světová premiéra prototypů vozů skupiny „S“. Ta měla nahradit milovanou i nenáviděnou skupinu „B“. K tomu však nikdy nedošlo.

Nicméně – prototypy existují – Audi Tradition zapůjčí pečlivě zrestaurované „Audi Sport Quattro RS002 Prototyp“, z Opel Classic Rüsselsheim přiburácí „Opel Kadett 4×4 Prototyp“ a ze soukromé sbírky dorazí exotická„Toyota MR2 222D Prototyp“.

RZ Brandlhof

Přidanou hodnotou je také divácky atraktivní a přehledná rychlostní zkouška na polygonu Centra bezpečné jízdy Brandlhof a závěrečná městská „erzeta“ Hexenkessel. Pokud vás toto menu zaujalo, přidejte si do oblíbených tento odkaz – Gr.B Rallylegenden – oficiální web

21.-23. července 2016 / Eifel Rallye Festival / Daun / Německo

Akce připravená s německou precizností. Dokonale zrestaurované „soutěžáky“ v originálních livrejích. To je Eifel Rallye Festival. Letos již pošesté. Událost zasazená do vulkanického pohoří Eifel jižně od legendárního Nürburgringu. Velkou devizou pořadatelské ekipy je každoroční přítomnost samotného „Monte-Meistera“ Waltera Röhrla. A jaký by to byl patron, kdyby jen seděl ve VIP stanu, degustoval chlebíčky a rozdával úsměvy. Během dvou dní si také řádně zakroutí závodním volantem. Hvězd tu však bývá k vidění celá řada – za uplynulé ročníky jmenujme – světoběžníci Waldegård, Munari, Salonen, Blomqvist, Mikkola – „Evropané“ Loubet, Demuth, Wittmann, Droogmans, Duez…

Ročník 2016 má stěžejní téma jasně dané – „30 let skupiny B“. Cíl si organizátoři stanovili nemalý – naživo předvést exempláře všech vozů, jež mají ve svých homologačních listech ono magické písmeno.

Group B - skupina B

V Daunu bude jednoduše začínat abeceda až od „béčka“. Přidaná hodnota? Je. Páteční „Bosch Super Stage“ – komplet na šotolině s nefalšovaným skokem a brodem, ve kterém je ale opravdu hodně vody. V Německu se prostě podává hlavní menu i se zákuskem. Ukládejte – Eifel Rallye Festival – oficiální web

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře