Seriál o zajímavých účastnících v Goodwoodu zakončíme symbolicky značkou Porsche, se kterou se neoddělitelně pojí další ikona motorsportu Martini Racing.

Porsche – 50. let slavné 911ky

Porsche letos slaví půlstoletí svého nejúspěšnějšího modelu 911. Za dvacet let konání festivalu nechyběla 911ka v Goodwoodu ani jednou. Nečekaná návštevnost 27 500 diváků z prvního ročníku narostla za dvacet let na současných cca. 180 000. Goodwood se stal světově nejuznávanější přehlídkou sportovních vozů. Stejně jako Porsche ikonou světového motorsportu.

Návštěvníci festivalu si budou moci prohlédnout celkem sedm generací modelu 911 z let 1963 – 2013. Od premiéry na IAA International Automotive Show ve Frankfurtu v roce 1963 bylo vyrobeno více než 820 000 vozů. Z více než 30 000 vítězství značky Porsche má dvě třetiny na „svědomí“ právě verze 911.

Rallysport budou na stánku Porsche reprezentovat dva modely 911 v úpravě pro ty nejnáročnější soutěže – SC ‚Safari‘ a Carrera 4×4 ‚Paris Dakar‘. V sestvě hvězd spojovaných se značkou Porsche nebude chybět německý „dlouhán“ Walter Röhrl.

Martini Racing

Na seznamu partnerů letošního Goodwoodu nechybí světově proslulá značka MARTINI. Kdo z fanoušku motoristického sportu by neznal vyhlášené barvy Martini Racing? Festival nabídne jedinečnou příležitost sledovat celkem 14 vozů v červeno-modro-bílém provední, reprezentujících 45 let historie Martini Racing.

Italská značka podpořila řadu hvězd z nejrůznějších oblastí motorsportu, především závodů Grand Prix a Le mans. Mezi nimi nechybí Jacky Ickx, Michael Schumacher či Filipe Massa.

 Zásadní kapitolu svých „dějin“ ale zaznamenalo MARTINI v rallysportu. Charaktristickou trikolóru nosili na svých kombinézách Didier Auriol, Miki Biasion, Juha Kankkunen, Carlos Sainz či již zesnulí Henri Toivonen a Colin McRae.

Ve 40-leté historii WRC je Martini Racing podepsán pod sedmi mistrovskými tituly, z toho šest v řade v letech 1987 až 1992. Což je rekord, který se doposud nikomu nepodařilo překonat…

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře