Jména jako Hänninen, Ettel, Stengg, Stohl, Aigner a další představují dost silné lákadlo k návštěvě Vídně. Pořadatelé zveřejnili přesný program nadcházející DiTech Racingshow 2012 ve Vídni.

› Mistr světa SWRC Hänninen se představí na největším rakouském veletrhu motorsportu
› V plánu je veřejná diskuze fanoušků a odborníků

Jezdec továrního týmu ŠKODA Motorsport a úřadující mistr světa kategorie SWRC Juho Hänninen bude hlavním esem rakouského veletrhu motorsportu – víkendové Racingshow ve Vídni. Součástí bude veřejná debata fanoušků a odborníků z Rakouska a Česka na téma rallysport. ŠKODA na veletrhu vystaví rovněž svůj vítězný model Fabia Super 2000.

Juho Hänninen byl hostem Racingshow již před dvěma lety a jak sám říká, od té doby on i celý tým ŠKODA Motorsport urazil velký kus cesty, na které posbíral řadu zkušeností a úspěchů: „Když jsem zde byl poprvé v roce 2010, zdaleka jsem netušil, čeho se nám společně podaří dosáhnout. Dvakrát jsme získali titul IRC ve značkách, společně s mým spolujezdcem Mikko Markkulou jsme vyhráli titul IRC mezi jezdci. K tomu jsme splnili sobě i značce ŠKODA velký sen: titul mistra světa SWRC", říká úřadující šampion.

„Jsem rád, že mohu být součástí skvělého týmu a značky ŠKODA a těším se i na letošní sezonu v týmu ŠKODA Motorsport, kde nás čeká opět řada nových výzev," doplnil Juho.

Významnou součástí Racingshow bude diskuze na téma rallysport, které se zúčastní přední protagonisté z Rakouska a Čech.


Pořadatelé zveřejnili přesný program DiTech Racingshow 2012 ve Vídni:

Z něj je zřejmé, že pro fanoušky rally je jednoznačně výhodnější navštívit výstavu až v neděli. Zatímco v sobotu je na programu dne „pouze"prezentace účasti týmu Raimunda Baumschlagera a Hermanna Gassnera juniora v IRC (v 15:00h), druhý den se odehrává kompletně ve znamení automobilových soutěží. Posuďte sami:

Neděle 29. ledna

09:30h Mario Saibel
09:45h Michael Böhm / Hannes Danzinger
10:00h Opel OPC Cup Willi Stengg
10:15h Hermann Neubauer
10:30h Bernhard Ettel – dobrodružství s názvem Classic East African Safari Rallye
11:00h Helmut Deimel prezentuje svůj nejnovější film „Röhrls Katze"
12:00h
Jízda „naslepo" Krise Rosenbergera a Tiny Marie Monego (VW Polo S2000), exhibiční jízdy Franze Wittmanna juniora, Niki Glisice
13:00h Ilka Minor
13:15h Juho Hänninen
13:30h Manfred Stohl & Andi Aigner
14:00h Beppo Harrach & Damian Izdebski
14:45h Michael Kogler und Eddy (IRC-Projekt)
15.00h Diskuze na téma „Rallyesport v České republice a v Rakousku)" za účasti Eddy Schlagera, Tomáše Pletky, Lubomíra Minaříka, Ferdinanda Stabera, Niki Glisice a Franz Wittmanna juniora
16:00h Christian a Philipp Lietz
16:30h Mladí divočáci – David Glachs, Matthias Kaiser a Simon Wagner


25.1.2012 – Po roční přestávce se v metropoli na Dunaji koná ve dnech 28. a 29. ledna druhý ročník největší rakouské výstavy zaměřené na motoristický sport. K vidění bude celá řada současných i historických závodních speciálů ze všech motoristických disciplin, návštěvníci se mohou setkat se špičkovými jezdci, vyzkoušet simulátor Formule 1 nebo se nechat svézt v soutěžním voze.

Akci organizuje firma DiTech, která sponzoruje úřadujícího mistra Rakouska Beppo Harracha. Vedle jeho přítomnosti se v areálu Pyramida Austria Trend Eventhotel sejde celá rakouská špička. Manfred Stohl představí svůj Lancer Evo 9 CNG poháněný zemním plynem a změří své síly za volantem simulátoru F1. Dvaačtyřicetiletý Kris Rosenberger, který se proslavil svým akrobatickým vystoupení na nedávné Jänner rally, si vyzkouší jízdu poslepu. Na vytýčené trati vedle výstavního areálu pojede se zavázanýma očima pouze podle diktátu své spolujezdkyně Tiny Marie Monego. Se svým VW Polo S2000 bude navíc vozit odvážné zájemce o adrenalinové zážitky. To už samozřejmě bez roušky na očích!

stohl

Mezinárodní scénu zastupuje renomovaná spolujezdkyně Ilka Minorová, která se podělí o čerstvé zážitky z Rallye Monte Carlo. Stejně jako při úvodním ročníku výstavy přislíbil svoji účast úřadující mistr SWRC Juho Hänninen.

„Když jsem před dvěma lety hostoval při Racingshow poprvé, netušil jsem, jaké úspěchy mám před sebou. V roce 2010 jsem se stal mistrem IRC, loni světovým šampionem SWRC. Těším se, že se budu moci s fanoušky podělit o své zážitky," slibuje tovární jezdec Škody Motorsport.

Mezi vystavovateli nebude chybět ani Citroën DS3 R3T stáje Gekon Racing. Promotér Citroën Racing Trophy CZ Tomáš Pletka představí v Rakousku nejen vítěznou dvoukolku rakouské Jänner rally, ale i český pohár vozů Citroën, který odstartuje při Valašské rally.

Z dalších hostů bude patrně poutat největší pozornost mistr Formule 2 Mirko Bortolotti. Dvaadvacetiletý mladík vyhrál v loňské sezoně sedm závodů a po suverénním zisku titulu má nakročeno do Formule 1.

Z historických závodních vozů bude největším skvostem replika legendárního Ferrari GTO. Vozu se přezdívá Mona Lisa mezi automobily. V letech 1962 – 64 bylo vyrobeno pouhých 39 exemplářů a současná hodnota originálu se pohybuje kolem 28 milionů dolarů. Vystavovaná replika vznikla v Itálii přestavbou mnohem dostupnějšího modelu Ferrari 250 GTE z roku 1963. Jedinečný vůz v ceně 800.000 Euro není na prodej, ovšem součástí akce je i burza závodních veteránů.

austria

DiTech Racingshow 2012 může být zajímavým tipem na rodinný výlet. Pět minut chůze od výstavního areálu Eventhotel Pyramide se nachází největší rakouské obchodní centrum Shopping City Süd a odtud není problém dojet do centra Vídně. Před hotelovým komplexem jsou stovky bezplatných parkovacích míst. Výstava je otevřena v sobotu a v neděli od 9 do 18 hodin. Vstupně činí 11 Euro pro dospělou osobu.

Sdílet

O autorovi

Komentáře