Více než měsíc zbývá do startu jubilejního 50. ročníku mezinárodní automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín, který se pojede i s diváky v okolí Zlína v termínu 27. – 29. srpna 2021.  Na oficiálním webu soutěže naleznete časový harmonogram i interaktivní mapy rychlostních zkoušek letošní „barumky“.


Časový harmonogram Barum Czech Rally Zlín 2021
Interaktivní mapy rychlostních zkoušek Barum Czech Rally Zlín 2021


Padesátá „barumka“ opět se statusem ERC

Hlavními zápočty zlínské rally jsou tradičně FIA Mistrovství Evropy v rally jezdců a spolujezdců (FIA ERC) a Mistrovství České republiky v rally 2021 (MCR). V evropském šampionátu je barumka čtvrtou soutěží osmidílného seriálu. Soutěž se dále započítává do hodnocení FIA Mistrovství Evropy juniorů (FIA ERC Junior), FIA Mistrovství Evropy juniorů do 27 let (FIA ERC3 Junior) a značkových pohárů Abarth Rally Cup, Clio Trophy by Toksport, Peugeot Rally Cup Czech Republic.

Barum Czech Rally Zlín 2021

15 erzet na staronových úsecích

Padesátý ročník Barum Czech Rally Zlín měří celkem 786 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 211 km.

Celá soutěž se odjede od seznamovacích jízd až po cílovou metu podle nařízení FIA ve čtyřdenním formátu, což na soutěžní týmy a posádky bude klást velkou časovou náročnost.

Servisní parkoviště najdeme opět v prostorách hlavního partnera rally, společnosti Continental Barum v Otrokovicích, kde se uskuteční již ve čtvrtek 26. srpna 2021 v odpoledních hodinách technické přejímky.

Páteční shakedown, kvalifikace i SUPER RZ

Předehrou jubilejního ročníku bude v pátek 27. srpna 2021 dopoledne kvalifikační RZ a shakedown v Malenovicích, který se pojede po části klasického úseku Maják.

Slavnostní start proběhne v 17 hodin před zlínskou radnicí a ostrým startem bude již pošestnácté v historii soutěže atraktivní Super RZ v nočních ulicích Zlína.

Sobota ve znamení Pinduly, neděle s dlouhou Májovou

V sobotu 28. srpna 2021 jsou na programu erzety s názvy Březová, Hošťálková, Komárov a legendární Pindula. První etapa včetně páteční Super RZ měří 444 km a obsahuje 127 ostrých kilometrů.

Soutěž vyvrcholí v neděli 29. srpna 2021 na RZ Halenkovice, Biskupice a Májová. Právě poslední úsek je délkou více než 25 km nejdelší a nejnáročnější RZ v itineráři jubilejní barumky. Nedělní porce čítá 342 km dlouhou trať, rychlostní zkoušky měří celkem 84 km.

V cíli soutěže se nejúspěšnější posádky objeví krátce po 17. hodině, na náměstí Míru před radnicí se uskuteční i slavnostní rozdílení cen.

Uzávěrka přihlášek pro soutěžící je stanovena na neděli 8. srpna 2021. Každý soutěžící FIA Mistrovství Evropy (registrovaný a také neregistrovaný) musí vyplnit online verzi přihlášky pro rally na internetové stránce: https://registrations.fia.com/erccze. Všichni soutěžící (FIA ERC a MCR) vyplní přihlášku na internetové stránce: https://www.czechrally.com, která bude zveřejněna v nejbližších dnech.

Zároveň musí vyplnit i servisní formulář ohledně dodatečného místa a dalších požadavků. E-mail pro komunikaci ohledně přihlášek a servisních požadavků je entry@czechrally.com.

Sdílet

O autorovi

Digitální malíř, občasný pisálek, fanoušek italské Lancie, vyznavač kultu skupiny B. Milovník doby, kdy startovní čísla byla přes celé dveře, jména posádek byla vyvedena na předních blatnících, otáčkoměry měly rafiky a podvozky vše nepobíraly. Pravidelný poživatel kávy a benzínových výparů. Rally? Plánování, ztrácení se v mapách, cesty dnem i nocí za poznáváním nových míst i lidí. Celoživotní vášeň. Emoce. Každá vteřina se počítá!

Komentáře