Jednapadesátý ročník Barum Czech Rally Zlín se pojede opět na sklonku prázdnin v termínu 26. – 28. srpna 2022. Barumku každoročně sledují ve Zlínském kraji desetitisíce fanoušků, což zařazuje zlínskou rally do pozice jednoho z nejvíce navštívených sportovních podniků na území České republiky.


Časový harmonogram Barum Czech Rally Zlín 2022
Mapy rychlostních zkoušek Barum Czech Rally Zlín 2022


„Evropa“ míří do Zlína

I v letošním roce se čeká v rámci FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) kvalitní podívaná. Barumka se pojede zároveň jako podnik Mistrovství České republiky v rally 2022 (MČR). Od letošní sezony přechází evropský šampionát pod nového promotéra společnost WRC Promoter GmbH se sídlem v německém Mnichově.

Celá rally měří 624,21 km a obsahuje 13 rychlostních zkoušek v celkové délce 202,51 km na sedmi úsecích s asfaltovým povrchem. Nejdelším a nejnáročnějším rychlostním testem v itineráři letošní barumky bude v první etapě rychlostní zkouška s názvem Držková, která měří celkem 24,32 km!

Centrum soutěže bude soustředěno v krajském městě Zlín. Startu soutěže předchází technická přejímka konaná ve čtvrtek 25. srpna v odpoledních hodinách v Otrokovicích.

Páteční program – shakedown a Super RZ

V pátek 26. srpna proběhne v dopoledních hodinách v blízkosti servisní zóny kvalifikace a testovací RZ Žlutava na úseku z Otrokovic do Bělova. Slavnostní start se uskuteční od 16 hodin na náměstí před zlínskou radnicí.

Samotná rally tradičně odstartuje do ostrého tempa v pátečním večeru okruhovou Super rychlostní zkouškou v ulicích krajského města. První vůz se objeví na trati již ve 20:45 hodin, poté posádky odevzdají soutěžní vozy do uzavřeného parkoviště pod Obchodním domem ve Zlíně.

Sobotní a nedělní rychlostní zkoušky

První etapa startuje ze stejného místa v sobotu 27. srpna 2022 v 8:03 hodin, po patnáctiminutovém ranním servisu čeká na startovní pole porce tři rychlostních zkoušek v pořadí Březová (délka 12,73 km), Držková (24,32 km) a Semetín (11,51 km), které absolvují dvakrát a budou rozdělené půlhodinovým odpoledním servisem. Sobotní den uzavře večerní servis v délce 45 minut a poté soutěžní vozy přenocují v uzavřeném parkovišti ve Zlíně.

Erik Cais Jindřiška Žáková Barum Czech Rally Zlín 2021

Druhá etapa proběhne v neděli 28. srpna 2022 a startuje pod zlínským Velkým kinem v 7:34 hodin. Posádky zamíří k rannímu servisu do Otrokovic a poté najdeme v itineráři soutěže rychlostní zkoušku Bunč (délka 15,20 km) a legendární úseky Maják (13,20 km) a Pindula (19,54 km). Další porce šesti měřených úseků bude oddělena poledním třicetiminutovým servisem.

V cíli soutěže se objeví první vůz před zlínskou radnicí v 17:03 hodin, na stejném místě proběhne i vyhlášení a rozdílení cen 17:15 hodin.

„Připravili jsme obtížné rychlostní zkoušky, které prověří připravenost posádek a vozů. Soutěži určitě nebude scházet náboj a obtížný charakter jednotlivých rychlostních zkoušek. Diváci se mají opět na co těšit,“ pověděl Ing. Jan Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Další informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na sociálních sítích, oficiálních profilech facebooku, instagramu a twitteru.

Sdílet

O autorovi

Komentáře