O víkendu na Thermica Rally Lužické hory proběhne premiéra ryze dámského týmu. Těsně před odjezdem jsme vyzpovídali první z žen – mechaniček, Báru Zubíčkovou.

 Projekt dámské posádky, o kterou se stará kompletní ženské osazenstvo, vznikl pod patronací Jaromíra Tomaštíka. Původní bláznivá myšlenka, přivést do rally kompletně ženskou jednotku rychlého nasazení, nabíral stále jasnější obrysy. Výsledkem je parta dam, mechaniček, které budou zajišťovat servisní práce na Subaru Impreza sk. N Petry Filipové. Aby toho estrogenu nebylo málo, usedne na sedadlo spolujezdce další žena, Veronika Teplá.

Jelikož se jedná o zcela ojedinělý a na zdejší podmínky unikátní projekt, věnujeme na RALLYLIFE.cz pohledu do zákulisí více prostoru. S Petrou jsme si již stihli popovídat (ZDE). Pojďme se nyní podívat do „podpalubí“, kde se musí tvrdě makat.

„Učím se oboru autotronik, auta mě baví a jsem ráda, když u nich můžu být,“ uvedla na úvod krátkého povídání šéfmechanička, Barča Zubíčková. Kdo by čekal ostýchavou teenagerku, byl by rychle vyveden z omylu další Bářinou odpovědí. Na otázku, jaký díl považuje z hlediska výměny či opravy za oblíbený, jsme dostali tuto odpověď: „Ráda spravuju, vlastně se teprve učím spravovat, převodovku.“ Ale nejsou to jen radosti, který díl naopak Barboru nenechává v klidu? „Nevím teď o ničem, možná ten diferák, ten jsem ještě nedělala…“ a pohotově s poctivým valašským přízvukem dodává: „Ale všecko sa naučím!“

A jako ženskou s poctivým valašským kořenem, nemohla Báru minout otázka na její vztah ke slivovici. „Můžu!“ třeskla jasná a výstižná odpověď.

Sdílet

O autorovi

Zakladatel portálu. Profesí designér. V rallysportu angažován od roku 1997. Majitel agentury INUA vlastnící ochrannou známku RALLYLIFE a provozující stejnojmenný server. Autorsky se podílí na obsahu v rubrikách AUTOMOBILY, OSOBNOSTI. LIFESTYLE a RECENZE. Aktuálně se zaměřuje na historické sportovní vozy. Od roku 1999 člen realizačního týmu magazínu RALLY, kde má na starost grafickou přípravu časopisu.

Komentáře