Po delší nucené přestávce zaviněné nepříjemnou havárií při Valašské rally se na tratě rychlostních zkoušek vrací posádka Roman Švidrnoch – Vladimír Osička. Využili jsme chvilky před Mikuláš rally a valašské dvojici jsme položili pár otázek.

Roman Švidrnoch – Vladimír Osička

Při Valašské rally jste nepříjemně havarovali a oba jste byli následně hospitalizování v nemocnici. Jak jste na tom se zdravíčkem nyní?
Roman: „Za sebe mohu říci, že ještě občas pocítím následky havárky, ale už je to mnohem mnohem lepší. Nyní uvidíme, co s námi udělá jízda v závodním autu, nerovnosti vozovky a různé výmoly. Chceme vyzkoušet, zda na to máme a zda by jsme mohli v příštím roce opět závodit."

S jakými pocity nastupujete na start Mikuláš rally ve Slušovicích?
Vladimír: „Pocity jsou dobré. Ve čtvrtek jsme si byli vyzkoušet Renault Clio, se kterým budeme startovat. Ze závodu nemám žádné obavy. Jakmile jsem se mohl po naší havárii více hýbat, už mne to táhlo na soutěže alespoň co by divák. Nyní znovu obléknu kombinézu a opravdu se moc těším. Máme pouze váhový deficit, neboť jsme ještě plní železa. Na mechanicích tedy je, aby auto nějak odlehčili (smích)."

Roman: „No jo, Vláďa má pocity dobré. To bude tím, že si z havárie nic nepamatuje. On ví o posledním půl kilometru před havárií, následně se břinkl do kebule a probral se až v nemocnici, kdy nad ním stála pěkná sestřička. To byl pak v sedmém nebi (smích). Já jsem měl naší ránu celou před očima a mám ji tam pořád. Chceme ale na tu chvíli zapomenout a nejlépe s novým a lepším zážitkem ze závodů. Určitě nebudu divočit. Každého jezdce velká rána vždy poznamená a kdo říká, že ne, lže."

Nyní usednete do pro vás nového vozu Renault Clio. Co od něj očekáváte?
Vladimír: „Hlavně si chceme auto osahat. Mikuláš rally je ideální příležitost i když je to krátká soutěž. Nepůjdeme po výsledcích. Chceme se svézt."

Roman: „Jak říkal Vláďa, chceme se svézt. Uvidíme, jak nám to v soutěži půjde a jak na ni budou reagovat naše těla."

Vracíte se zpět do závodů. Naskýtá se tedy jasná otázka: co vy a příští sezona?
Roman: „Vše se bude odvíjet od Mikuláš rally. Samozřejmě, že bychom se rádi vrátili na soutěže. Ale to bude záviset na mnoha dalších okolnostech. Je možné, že příští rok budeme startovat s Renaultem. Ale kde a co, je zatím otevřené."

Sdílet

O autorovi

Komentáře